« EDITORIAL » A duhet pos VMRO-DPMNE `Catharsis` sipas A. Grubit edhe në BDI, LSDM e PDSH ?
Pse BDI, Besa dhe Aleanca nuk i drejtohen Gjykatës Kushtetuese ndaj Ivanovit ?
« Zhurnal mëson: » Shtetet e BE-së të përçara për sanksione ndaj Maqedonisë
LSDM, BDI e Lëvizja Besa ende pa pajtim për kryeparlamentarin

 ANKETË 

A duhet Ali Ahmeti të bëjë urgjentisht reforma brenda BDI-së?

Po
Jo


Nga 23.03.2017

Deri 02.04.2017

Gjithsej Votues: 778

Shiko Rezultatet

 RAJON 

 EKONOMI 

Propozim-protokol për përmirsimin e gjendjes së punëtorëve

Protokoli është kyç dokument-platformë për sigurimin e përparimit social në Maqedoni dhe është nga rëndësia fundamentale për përmirsimin e gjendjes të punëtorëve, in..

 KRONIKA E ZEZË 

Gjenden ekstaza dhe materie të ndryshme në një shtëpi në Reçicë të vogël

Një sasi e madhe e materjeve të dyshimta të gjelbërta, si duket marihuanë, dhe tableta janë gjetur nga policia gjatë kontrollit të djeshëm në shtëpinë dhe hapësirat ndihmëse të L.C (33) në Reçicë të Vogël, informon zëdhënësi i SPB Tetov..

 SPORT 

Edhe Enisi po e vazhdon traditën familjare

Edhe një talent po lind tek familja, Aliu nga Ohri. Pas sukseseve të Artanit në Kik Boks, tani edhe vëllai i vogël Enisi po vazhdon rrugëtimin e sporteve luftarake, por ky i fundi me boks. Edhe pse është 11 vjeqar, ai ka kohë që stërvit du..

 SHOWBIZ 

Ashton Kutcher dhe Mila Kunis shfaqen me fëmijët e tyre

ila Kunis dhe Ashton Kutcher janë parë duke i shëtitur dy fëmijët e tyre, Wyat dhe Dimitri. ..

 KULTURË 

Edi Rama, përkujton heroin Idriz Seferi

Rama, këtë kujtim e ka bërë në muajin e 90 vjetorit të ndarjes nga jeta të heroit Idriz Seferi..

 MEDICINA 

Indet e zemrës krijohen edhe nga spinaqi

Në një të ardhme zemra mund të jetë e ndërtuar nga gjethet e spinaqit. Edhepse e pabesueshme përmes disa teknikave, shkencëtarët amerikanë thonë se këto gjethe mund të luajnë rolin e indeve të zemrës, transmeton Klan Kosova. Tentime p..

 TEKNOLOGJI 

Apple fiton gjyqin në Kinë

Një gjykatë e IP-së në Kinë ua ka dhënë fitoren në gjyq gjiantëve amerikanë të teknologjisë, Apple, në lidhje me një pronë intelektuale...

 VIDEO 

Erdogan refuzon të fotografohet me gazetarët e Bosnjës, shkak cigarja!

Një delegacion i gazetarëve nga Bosnjë dhe Hercegovina kishin bërë javën e kaluar një vizitë në Turqi. Me këtë rast, siç shkruajnë mediat boshnjake, ishte organizuar një vizitë me rastin e 102 vjetorit të Betejës së Gallipolit e cila u n..


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"

Dimitrie Cupovski 4/2-11
Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.