« INSIDE » Shteti pa mekanizma për mbrojtje nga kriminaliteti në rrjetet sociale!?
Emri, në pritje të propozimit të Nimicit
Arsllani: Mbetet enigmë se si do të zgjidhet çështja e emrit të Maqedonisë
« Analizë » Opozita e shqiptare "flet" vetëm me heshtje?!
Suzuki rikthen stilin e makinave të vjetra, në modelin që e lanson së shpejti (Foto)
su_1.jpg

Për të kthyer namin e dikurshëm dhe me shpresë se do të pëlqehet në treg, kompania japoneze Suzuki, ka vendosur që modeli i ri që lansohet së shpejti të duket sikur veturat e vjetra.

Modeli Jimny që do të prezantohet në Tokio Motor Show, është një SUV me dy dyer, që ka mundësi të lëvizë në të gjitha terrenet dhe është shumë praktik.

Kjo makinë e krijuar e cila pritet t’ju pëlqejë nostalgjikëve, pritet të jetë konkurrencë e fortë me Jeep Wrangler, Mercedes G-Class dhe Ford Bronco.

Pritet që deri në prezantimin zyrtar, të ketë edhe njoftime të reja rreth përmbajtjes që do të ketë dhe shpejtësisë që arrin.

 

Loading...
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 11.10.2017, 10:09  | L.E. | 814 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Policia çeke arreston katër shtetas të Maqedonisë: Kishin me vete drogë, armë dhe para
Peshevski: Kariera ime politike ka përfunduar
Zaev para vendimit: Filipçe ose Kostov, cili do jetë ministri i ri i shëndetësisë!?
Përplasen keq Mahmut Ferati me Shqir Cerrvadikun
Patenta e cila shkatëron mjegullën për 15 minuta për 18 vite qëndron në sirtar, qytetet po mbyten nga smogu!
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.