29-ti , ditë historike për liderët shqiptarë
Sa kanë ndikuar lajmet e falsifikuara në procesin zgjedhor?
« Video » Aksident i rëndë në garën me makina në Shkup, ka të lënduar
27 prilli, hetim për urdhërdhënësit pastaj për autorët e dhunës
Handanovic: Kënaqësi të luash në derbi
DKudRagU8AEprJa-1200x630.jpg

Portieri i Interi, Samir Handanovic, ka folur para derbit ndaj Milanit që do të luhet në fundjavë.

 

Ndeshja do të luhet të dielën në mbrëmje dhe Nerazzurrët me shtatë pikë më shumë kuqezinjtë dhe ata shikohen si favorit.

 

“Kemi bërë progres, por nuk kemi arritur ende asgjë. Kemi një muaj të vështirë para nesh, ne duhet të tregojmë vetën çdo të diel sepse gjërat ndryshojnë shpejt”.

 

“Derbi? Ato janë ndeshjet më të bukuar për t’i luajtur. Ata kanë lojtarë të fortë, por nuk mund të them se i frikësohem ndonjërit”.

 

Portieri slloven u pyet edhe për pritjet që i ka bërë në derbi dhe cilat nga ato do t’i rikthente nëse do kishte mundësi.

 

“Ndoshta një te [Mario] Balotelli, por edhe atë të [Nigel] De Jong në minutën e 93-të”.

 

“Për dikë mund të mos jenë të rëndësishme, por për mua ishin”, ka thënë Handanovic.

 

Aktualisht Interi është në vendin e tretë me 19 pikë, tri më pak se Napoli. /Telegrafi/

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 11.10.2017, 16:31  | Z.H. | 346 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Revoltohen banorët e Çairit, "Zeka i Abisë, më çokollada të shpisë, do ti merë votat e Haxhi-së"!
Zaev: Nuk e kam të lehtë të shoh kandidatin e ASH bashkë me VMRO-në
Me ndeshje futbolli dhe me kërkesa të mbështetjes së Avdisë nuk arrihet fitorja e 'Zekës së Abisë!?
“Благодарам Били”
"1 foto sa 1000 fjalë" për Visar Ganiun
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.