« INSIDE » Shteti pa mekanizma për mbrojtje nga kriminaliteti në rrjetet sociale!?
Emri, në pritje të propozimit të Nimicit
Arsllani: Mbetet enigmë se si do të zgjidhet çështja e emrit të Maqedonisë
« Analizë » Opozita e shqiptare "flet" vetëm me heshtje?!
SHBA dërgon flotën e dytë ushtarake në gadishullin Korean: ja çfarë përmban luftanija “Roosevelt”
usa_1.jpg

SHBA ka dërguar flotën e dytë ushtarak me avion luftarak për në Paqësorin perëndimor, pas largimit nga porti i San Diegos javën e kaluar, raporton Daily Star.

 

Kjo flotë përmban transportues ajror amerikan me avionë me armë bërthamore.

 

Në bord janë edhe 7,500 ushtarë.

 

Flota Roosevelt do të fokusohet në operacionet e sigurisë detare në Paqësor dhe Lindjen e Mesme, njoftoi ushtria amerikane.

Por një luftanije që kushton 4.5 billionë dollarë, e njohur si “Big Stick”, është dërguar për të rritur mbrojtjen e SHBA në gadishullin Korean, sipas mediave të Koresë së Jugut.

 

Loading...
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 11.10.2017, 18:39  | T.E. | 1,332 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Policia çeke arreston katër shtetas të Maqedonisë: Kishin me vete drogë, armë dhe para
Peshevski: Kariera ime politike ka përfunduar
Zaev para vendimit: Filipçe ose Kostov, cili do jetë ministri i ri i shëndetësisë!?
Përplasen keq Mahmut Ferati me Shqir Cerrvadikun
Patenta e cila shkatëron mjegullën për 15 minuta për 18 vite qëndron në sirtar, qytetet po mbyten nga smogu!
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.