29-ti , ditë historike për liderët shqiptarë
Sa kanë ndikuar lajmet e falsifikuara në procesin zgjedhor?
« Video » Aksident i rëndë në garën me makina në Shkup, ka të lënduar
27 prilli, hetim për urdhërdhënësit pastaj për autorët e dhunës
Tahiri propozon dënime të për trafikantët dhe kultivuesit e drogës
1-396-750x430.jpg

Dita e sotme e ka gjetur ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri në Kryesinë e Kuvendit. Ai ka dorëzuar aty një projektligj për disa ndryshime në Kodin Penal.

 

Tahiri duke folur para mediave tha se i ka rikujtuar Parlamentit propozimet që ka bërë një vit më parë sa i takon dënimeve për kultivuesit dhe trafikuesit e kanabisit.

 

Tahiri tha se Shqipëria është i vetmi vend që dënon njëlloj si atë që kapët me disa gram, po ashtu edhe atë që kapet me tonelata të tëra.

 

“Kam rikujtuar për Parlamentin propozimet që kam bërë në një vit më parë për disa ndryshime në Kodin Penal për kultivimin dhe trafikimin e drogës. Është vetëm Shqipëria vendi i cili dënon njësoj si atë që kapet me një gram hashash më atë që transportohen tonelata, por ashtu dënohen njëlloj ai që kultivon 10 rrënjë dhe ai që kultivon parcela të tëra.

 

Po kështu duhen edhe disa ndryshime edhe në Kodin Penal për rastet e dhunës në familje. Shpresoj që parlamenti të dalë nga heshtja pas më shumë sesa një viti, dhe të marrin parasysh këto ndryshime pa pritur më shumë kohë.

 

Ne si shoqëri nuk na falet që të lejojmë të ketë më shumë raste të tilla dhune jo vetëm ndaj njerëzve dhe kafshëve, por edhe të pengohet drejtësia, dhe të mos ndëshkohet korrupsioni. Këto duhet të marrin fund”, – tha ish-ministri Tahiri.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 11.10.2017, 19:11  | T.E. | 398 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Revoltohen banorët e Çairit, "Zeka i Abisë, më çokollada të shpisë, do ti merë votat e Haxhi-së"!
Zaev: Nuk e kam të lehtë të shoh kandidatin e ASH bashkë me VMRO-në
Me ndeshje futbolli dhe me kërkesa të mbështetjes së Avdisë nuk arrihet fitorja e 'Zekës së Abisë!?
“Благодарам Били”
"1 foto sa 1000 fjalë" për Visar Ganiun
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.