« INSIDE » Shteti pa mekanizma për mbrojtje nga kriminaliteti në rrjetet sociale!?
« Analistët » ASH mund të qëndrojë në pushtet duke pëshpëritur për reforma, humbja e Shëndetësisë ..
« Koment » A po pamundësohet emërimi i Ministrit të Shëndetësisë, nga mos-prezenca e Selës në Ma..
Zaev merret vesh për Ambasadorin në Bruksel, BDI e pafuqishme në emërimin e Ambasador..
Naumovski i LSDM-së këkon votat e "majmunëve" shqiptar të Gjorçes
--11.10.2017.jpg

Shkup, 11 tetor - Kandidati i LSDM-së për kreun e komunës së Gjorçe Petrovit, Aleksandër Naumovski së fundmi në një paraqitje të tij publike ju është drejtuar shqiptarëve të kësaj komune që të votojnë për të dhe listën e tij për këshiltarë, njofton Zhurnal.mk

"E di që Gjorçe Petrovi mund të bëhet komunë atraktive për gjithë qytetarët e saj dhe të ketë jetë për të gjithë", ka thënë Naumov, duke aluduar në votuesit shqiptarë që jetojnë në këtë komunë.

Mirëpo, Aleksandër Naumovski, i cili është edhe këngëtar i njohur i estradës maqedonase njihet për qëndrimet e tij anti-shqiptare. Ai është i njohur për etiketimin e shqiptarëve si "majmunë" dhe popull primitiv ndërsa nga ana tjetër pretendon në votat e shqiptarëve.

Andaj është shumë e paqartë "zbutja" e tij ndaj shqiptarëve të Gjorçe Petrovit dhe afaristëve të cilëve ju dogjën dyqanet në kohën kur Naumovski i quante "majmunë".

Qytetarët shqiptarë të revoltuar thonë se para se të na kërkoj Naumovski votat duhet njëherë të na kërkoj falje publike e më pas të na shtjellon programin zgjedhor që më 15 tetor të vendosim për ofertën më të mirë për shqiptarët në komunën e Gjorçe Petrovit.

 

Loading...
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 11.10.2017, 19:18  | D.J. | 23,155 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Ja emrat e Ambasadorëve të ri që do ta përfaqësojnë Maqedoninë ?!
Zaev merret vesh për Ambasadorin në Bruksel, BDI e pafuqishme në emërimin e Ambasadorëve shqiptar?!
« Zhurnal mëson » Kryetari i ri i Këshillit të Komunës së Gostivarit, sërish nga rradhët e BDI-së
« Koment » A po pamundësohet emërimi i Ministrit të Shëndetësisë, nga mos-prezenca e Selës në Maqedoni ?
A po pamundësohet emërimi i Ministrit të Shëndetësisë, nga mos-prezenca e Selës në Maqedoni ?
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.