« INSIDE » Shteti pa mekanizma për mbrojtje nga kriminaliteti në rrjetet sociale!?
Emri, në pritje të propozimit të Nimicit
Arsllani: Mbetet enigmë se si do të zgjidhet çështja e emrit të Maqedonisë
« Analizë » Opozita e shqiptare "flet" vetëm me heshtje?!
13 të vdekur nga trazirat në burgun meksikan
98265560_10b1aff0-2513-437c-a6d3-eade4376ab18.jpg
Kështu kanë deklaruar autoritetet e shtetit verior të Nuevo Leon.
 
Tetë të tjerë u plagosën rëndë në trazirat në burgun Cadereyta derisa mediat lokale raportojnë se 250 të burgosur u përleshën me forcat e sigurisë, transmeton Klan Kosova.
 
Një zëdhënës i qeverisë së shtetit tha se “forca vdekjeprurëse” ishte përdorur për të rifituar kontrollin e plotë të objektit.
 
Tensionet gjithashtu u rritën edhe jashtë burgut, pranë Monterrey, pasi miqtë dhe të afërmit e të burgosurve u përleshën me policinë.
 
Autoritetet thonë se një përleshje fillestare – thuhet se midis bandave rivale – u asgjësua të martën në mëngjes por dhuna sërish shpërtheu më vonë kur të burgosurit filluan zjarret.
 
Kjo përleshje është e fundit në një varg të përleshjeve të përgjakshme në burgjet e Meksikës, të cilat shpesh dominohen nga bandat e drogës.

 

Loading...
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 11.10.2017, 23:01  | T.E. | 328 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Policia çeke arreston katër shtetas të Maqedonisë: Kishin me vete drogë, armë dhe para
Peshevski: Kariera ime politike ka përfunduar
Zaev para vendimit: Filipçe ose Kostov, cili do jetë ministri i ri i shëndetësisë!?
Përplasen keq Mahmut Ferati me Shqir Cerrvadikun
Patenta e cila shkatëron mjegullën për 15 minuta për 18 vite qëndron në sirtar, qytetet po mbyten nga smogu!
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.