« INSIDE » Shteti pa mekanizma për mbrojtje nga kriminaliteti në rrjetet sociale!?
Emri, në pritje të propozimit të Nimicit
Arsllani: Mbetet enigmë se si do të zgjidhet çështja e emrit të Maqedonisë
« Analizë » Opozita e shqiptare "flet" vetëm me heshtje?!
Turqi, gazetarja e “The Wall Street Journal” dënohet për propagandë terroriste
35EE3746-B38A-48BF-B161-45CE026EAC90_cx30_cy3_cw45_w1023_r1_s.jpg
Gazeta “The Wall Street Journal” ka njoftuar se një nga reporterët e saj është dënuar me dy vite dhe një muaj burgim për propagandë terroriste në Turqi.
 
Ayla Albayrak, është dënuar nën akuza për përfshirje në propagandë, duke mbështetur rebelët e jashtëligjshëm kurd, ka raportuar gazeta.
 
Akuzat vijnë pas një artikulli të publikuar në vitin 2015 në “The Wall Street Journal”, rreth një konflikti në mes të ushtrisë kurde dhe forcave qeveritare.
 
Gazeta amerikane e ka mbrojtur artikullin duke e cilësuar si të balancuar, ndërsa gazetarja e dënuar ka thënë se do të bëjë ankesë. 
 
Në ndërkohë, Mesale Tolu, gazetarja gjermane nga Turqia, është akuzuar po ashtu për propagandë të terrorizmit, ajo është paraqitur para gjykatës në Stamboll më 11 tetor.

 

Loading...
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 11.10.2017, 23:14  | T.E. | 434 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Policia çeke arreston katër shtetas të Maqedonisë: Kishin me vete drogë, armë dhe para
Peshevski: Kariera ime politike ka përfunduar
Zaev para vendimit: Filipçe ose Kostov, cili do jetë ministri i ri i shëndetësisë!?
Përplasen keq Mahmut Ferati me Shqir Cerrvadikun
Patenta e cila shkatëron mjegullën për 15 minuta për 18 vite qëndron në sirtar, qytetet po mbyten nga smogu!
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.