29-ti , ditë historike për liderët shqiptarë
Sa kanë ndikuar lajmet e falsifikuara në procesin zgjedhor?
« Video » Aksident i rëndë në garën me makina në Shkup, ka të lënduar
27 prilli, hetim për urdhërdhënësit pastaj për autorët e dhunës
Specifikat e harduerit të BlackBerry Motion: Trup metalik dhe ekran 5.5 inç Full HD
black_4.jpg

Telefoni më i fundit nga BlackBerry ka mbërritur, por cila janë specifikat e harduerit të cilat kompania nuk i publikoi në momentin e prezantimit dhe që ja vlejnë ti keni në konsideratë?

Pas na dha një panoramë të asaj që po vinte në IFA në Berlin, BlackBerry dhe TCL rikthehen me një telefon solid të rangut të mesëm i cili pritet të tërheqë edhe tradicionalistët por edhe modernistët.

Edhe pse prisnim diçka më të fuqishme, specifikat e BlackBerry Motion janë të ngjashme me KeyOne: Snapdragon 625, 4GB RAM.

Këto janë specifikat e BlackBerry Motion:

 • Ekrani: 5.5 inç Full HD IPS LCD, 1920×1080, 403ppi 16:9
 • Procesori: Tetë bërthama 64 Bit Snapdragon 625 me frekuencë 2 Ghz
 • GPU: Adreno 506
 • RAM: 4G
 • Memorie: 32GB + microSD deri në 2TB
 • Kamera: E pasme 12 megapikse me hapje f/2.0, frontale 8 megapiksel me hapje f/2.2
 • Audio:5 mm portë kufjesh
 • Bateri: 4,000 mAh, Quick Charge 3.0, USB-C
 • Rrjeti: HSPA, LTE
 • Konektiviteti: Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac
 • SIM: Dy karta SIM
 • Softueri: Android 7.1.1 Nougat
 • Ngjyrat: E zezë
 • Dimensionet:7 mm x 75.4 mm x 8.13 mm

Çfarë mendoni për këtë harduer? A është telefoni më i ri i BlackBerry në radarët tuaj? /PCWorld Albanian

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 11.10.2017, 09:54  | L.E. | 351 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Revoltohen banorët e Çairit, "Zeka i Abisë, më çokollada të shpisë, do ti merë votat e Haxhi-së"!
Zaev: Nuk e kam të lehtë të shoh kandidatin e ASH bashkë me VMRO-në
Me ndeshje futbolli dhe me kërkesa të mbështetjes së Avdisë nuk arrihet fitorja e 'Zekës së Abisë!?
“Благодарам Били”
"1 foto sa 1000 fjalë" për Visar Ganiun
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.