29-ti , ditë historike për liderët shqiptarë
Sa kanë ndikuar lajmet e falsifikuara në procesin zgjedhor?
« Video » Aksident i rëndë në garën me makina në Shkup, ka të lënduar
27 prilli, hetim për urdhërdhënësit pastaj për autorët e dhunës
Faton Salihu do ta mbështet fuqishëm organizimin në Ferizaj
22196463_1873848279297018_4137342920306100499_n.jpg

Njëri prej atyre që ka shpreh interesim që të ndihmoj evenimentin humanitar që do të zhvillohet më 29.12.2017 në Ferizaj është edhe trajneri i reprezentacionit të Maqedonisë në Boks, Faton Salihu, i cili promotorit Avdyl Salihu, njëherit nip i tij, i ka shprehur përkrahje maksimale.

“Ky aktivitet është humanitar dhe e dimë se një pjesë do të shkoj për qëllime humanitare, andaj me dëshirë iu përgjigja ftesës për ta mbështetur dhe do bëj qmos që në Ferizaj të sjelli shumë boksier me emra nga rajoni, ndër ta edhe bokserët e mi të KB Çair. Ferizaji ka publik të jashtëzakonshme dhe këtë e di sepse kam boksuar shumë herë në ringun e këtij qyteti dhe me dëshirë dua të rikthehem në këtë vend me një event të tillë. Apeloj edhe klubet tjera të kontribuojnë ne ketë ngjarje të madhe”, tha Salihu. Ndryshe, ai shton se i përcjell garat e ICF dhe se njihet shumë mirë edhe me organizatorin Mustaf Kicaj, i cili sipas tij është një humanist dhe sportist i vërtet. 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 12.10.2017, 12:29  | A.A. | 415 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Revoltohen banorët e Çairit, "Zeka i Abisë, më çokollada të shpisë, do ti merë votat e Haxhi-së"!
Zaev: Nuk e kam të lehtë të shoh kandidatin e ASH bashkë me VMRO-në
Me ndeshje futbolli dhe me kërkesa të mbështetjes së Avdisë nuk arrihet fitorja e 'Zekës së Abisë!?
“Благодарам Били”
"1 foto sa 1000 fjalë" për Visar Ganiun
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.