Shilegov e Ganiu, targetojnë pikat se ku do të punohet së pari në Çair
« Zhurnal mëson » Në Strugë janë shitur letërnjoftime për votimet e 15 Tetorit, priten arrestime në Str..
Bexheti: Pa ASH-në, Qeveria Zaev nuk mund të jetë as reformatore e as evropiane
« Raporti i partive » Kush sa para harxhoi në pjesën e dytë të fushatës zgjedhore
Arifi: Gjithmonë kam qenë e hapur ndaj kritikave
38363050_303.jpg

Tetovë, 12 tetor -  Në një intervistë për portalin kdpolitika, kryetarja e Tetovës Teuta Arifi ka theksuar se ajo gjithmonë ka qenë e hapur ndaj kritikave, si të qytetarëve poashtu edhe të oponentëve të saj politik.

Ajo thotë se është e drejtë e tyre të kritikojnë, por në kontekstin kohorë që ne kemi qeverisur përgjatë katërvjeçarit.

"Sfidat kanë qenë të shumta, ndërsa problemet në të gjitha aspketet e funksionimit të qytetit kanë qenë të shtresuara me vite. Nuk them se kemi bërë mrekullira, por jemi angazhuar ndërshmërisht dhe me korrektësi në bazë të mundësive që i ofron pushteti lokal ta bëjmë më të mirën", ka theksuar për kdpolitik.com, kryetarja e Tetovës Teuta Arifi.

Arifi më tej ka theksuar se bashkë me ekipin e saj ka arritur që të vë dorë në çdo lagje, në çdo cep të qytetit, duke investuar në infrastrukturë dhe në shumë projekte tjera që shënojnë një bazë solide për zhvillimin e qytetit.

"Mendoj se Shkupi është një storie tjetër, sepse gjithë kapacitet e pushetit qendror kanë qenë të përqendruara atje. Ne kemi bërë maksimumin në rrethanat që kemi pasur", ka theksuar mes tjerash në intervistën e dhënë për kdpolitika.com, kryetarja e Tetovës, Teuta Arifi.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 12.10.2017, 13:25  | Xh.I. | 1,607 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
PDSH-ja do të votojnë Arifin në Tetovë, kurse BDI-ja do ta mbështesë kandidatin e tyre në Studeniçan
« Koment » Nëse Sela ballafaqohet me BDI dhe LSDM në Strugë, a ka kuptim koalicioni qeveritar?!
« Analizë në "Inside" » Nuk është e sigurt që Ibrahimi mund t'i ketë votat e rrethit të parë
LSDM do ta mbështesë BDI-në në Strugë, Tetovë dhe Gostivar?
Aksident i rëndë në Maqedoni, trupi i viktimës ngel në veturë (Foto)
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.