Shilegov e Ganiu, targetojnë pikat se ku do të punohet së pari në Çair
« Zhurnal mëson » Në Strugë janë shitur letërnjoftime për votimet e 15 Tetorit, priten arrestime në Str..
Bexheti: Pa ASH-në, Qeveria Zaev nuk mund të jetë as reformatore e as evropiane
« Raporti i partive » Kush sa para harxhoi në pjesën e dytë të fushatës zgjedhore
Ivanov nuk e pranoi kërkesën për marrjen e mandatit të Zaevit
03_43.jpg

Shkup, 12 tetor - Anëtarët e disa organizatave qytetare sot organizuan marsh protestues prej nga zyra e Delegacionit të BE-së e deri tek vila presidenciale Vodno.

Kërkesa e tyre protestuese është që presidenti i Republikës së Maqedonisë Gjorge Ivanov t'ia marrë mandatin kryeministrit, Zoran Zaev për shkak të, siç thonë, mospërmbajtjes drejt garancive të dhëna dhe punës kundër interesave kombëtare dhe shtetërore të Maqedonisë.

Pas përfundimit të marshit para vilës Vodno qytetarët e mbledhur dëshiruan t'ia dorëzojnë kërkesën presidentit Ivanov, por, siç tha Strashko Ollumçev, kryetar i Këshillit kombëtar mbarëmaqedonas "Makedonium", janë njoftuar nga ana e sigurimit se presidenti është larguar.

Ai tha se protestat do të vazhdojnë dhe se sërish do të përpiqen t'ia dorëzojnë kërkesat Ivanovit.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 12.10.2017, 20:23  | D.J. | 2,167 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
PDSH-ja do të votojnë Arifin në Tetovë, kurse BDI-ja do ta mbështesë kandidatin e tyre në Studeniçan
« Koment » Nëse Sela ballafaqohet me BDI dhe LSDM në Strugë, a ka kuptim koalicioni qeveritar?!
« Analizë në "Inside" » Nuk është e sigurt që Ibrahimi mund t'i ketë votat e rrethit të parë
LSDM do ta mbështesë BDI-në në Strugë, Tetovë dhe Gostivar?
Aksident i rëndë në Maqedoni, trupi i viktimës ngel në veturë (Foto)
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.