Ali Ahmeti rrezikon me Merkon të humbasë 5 komuna tjera?!
Bilalli: Çdokush që ka dështuar në zgjedhje, nuk duhet t`i mbanë peng pozitat partiak..
A do të vendos Zaev të zbaton referendum për emrin? Flasin analistët
Arrestohen edhe pesë persona për sulmin ndaj Ziadin Selës
Shekerinska: Drejtësia do jetë e kënaqur kur do japin llogari organizatorët
sheker.jpg

Shkup, 12 tetor - Më e rëndësishme para se gjithash, drejtësia nuk do jetë e kënaqur nëse ato që e kanë organizuar, paguar dhe kanë hapur dyert për dhunuesit nuk japin llogari, kështu është reagimi i Radmilla Shekerinskës pas dënimit të shqyptuar ndaj dhunuesit të saj i cili për flokë e ka ngrehur të enjten e përgjakshme në parlament, transmeton Zhurnal.mk

"Për mua ishte e rëndësishme që të dënohen dhunuesit dhe të jepet mesazhi për Maqedoninë tonë se dhuna dënohet dhe asnjë nuk mund të kalojë ashtu pa dënuar. ato ditë ishim mes jetës dhe vdekjes, familjarët tanë nuk e dishin nëse do kthehemi gjallë apo vdekur, për mua është i rëndësishëm vendimi i gjykatës, procesi nuk ndalon këtu, në atë sallë kishte shumë dhunues disa edhe më të rezikshëm, më e rëndësishme do jetë se drejtësia nuk është e kënaqur nëse nuk japin llogari organizatorët ata që hapën dyert, vetëm ashtu do të kthejmë mesazhin se nuk duhet të përsëritet në Maqedoni", ka thënë Shekerinska.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 12.10.2017, 22:12  | T.E. | 742 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Ali Ahmeti rrezikon me Merkon të humbasë 5 komuna tjera?!
Reagon shtabi komunal i BDI në Likovë: Erkan Arifi ka fituar vota sa gjithë kundërkandidatët
Djaloshi 13-vjeçar ndërtoi shtëpizën e vogël për më pak se 1.300 euro, brenda saj i ka të gjitha (Foto/Video)
Ja sa veshje ndërroi nusja e Labit, Qëndresa (Foto)
Sela: Nuk ka arsye pse të bashkëpunoj me Ali Ahmetin
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.