Ali Ahmeti rrezikon me Merkon të humbasë 5 komuna tjera?!
Bilalli: Çdokush që ka dështuar në zgjedhje, nuk duhet t`i mbanë peng pozitat partiak..
A do të vendos Zaev të zbaton referendum për emrin? Flasin analistët
Arrestohen edhe pesë persona për sulmin ndaj Ziadin Selës
Ulet numri i deputetëve të opozitës, Sazdovski i GROM bëhet i pavarur
parla_2.jpg

Shkup, 12 tetor - Zvogëlohet numri i deputetëve nga koalicioni i opozitës i drejtuar prej VMRO-së, Çedomir Sazdovski ka lëshuar rradhët e Grom dhe bëhet deputet i pavarur, transmeton Zhurnal.mk

Ky informacion jozyrtarë po shpërndahet në qarqet politike, Sazdovski një nga dy deputetët e Grom nuk ka dhënë ndonjë përgjigje lidhur me këtë, ndërkohë që nënkryetari i partisë Lupco Prenxhov ka thënë se për herë të parë dëgjon mbi këtë informacion, ndërkohë që shërbimet parlamentare akoma nuk kanë ndonjë lajmërim zyrtarë nga ai.

Emri i Sazdovskit shpesh është përmendur për kombinatorika partiake, ai ka qenë anëtarë i LSDM dhe në vitin 2013 e ka lëshuar atë pikërisht në zgjedhjet e fundit lokale për shkak të pakënaqësive, derisa njihet si një nga bashkëpunëtorët më të afërt të Jakimovskit.

Mirëpo nuk është hera e parë që spekulohet se ai nuk pajtohet me politikat e koalicionit opozitarë, nëse ai lëshon opozitën VMRO do numërojë 50 deputet ndërsa partitë qeveritare po aq, në parlament tashmë ka 5 deputet të pavarur të cilët përkrahin politikat e qeverisë.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 12.10.2017, 23:07  | T.E. | 3,519 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Ali Ahmeti rrezikon me Merkon të humbasë 5 komuna tjera?!
Reagon shtabi komunal i BDI në Likovë: Erkan Arifi ka fituar vota sa gjithë kundërkandidatët
Djaloshi 13-vjeçar ndërtoi shtëpizën e vogël për më pak se 1.300 euro, brenda saj i ka të gjitha (Foto/Video)
Ja sa veshje ndërroi nusja e Labit, Qëndresa (Foto)
Sela: Nuk ka arsye pse të bashkëpunoj me Ali Ahmetin
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.