Ganiu i bindur se do të fitojë në rrethin e dytë
Ja këshilltarët e ri të Komunës së Çairit
« Analistët » LSDM-ja fuqishëm do të mbështet BDI-në raundin e dytë
Ligjet evropiane nuk po gjejnë zbatim në Maqedoni
Kaliforni: Nga zjarret “katastrofale” kanë vdekur dhjetëra vetë
auto_5A3A74A4-6960-430A-BADE-D7BA31C1FEF5_w1023_r1_s1507791324.jpg

Ekipe të shumta të zjarrfikësve me qindra makina, po përpiqen t’i ndalin zjarret në Kaliforni (SHBA), nga të cilat janë vrarë së paku 23 vetë, qindra të tjerë konsiderohen të zhdukur, ndërsa mijëra banorë kanë mbetur pa kulm mbi kokë.

 

Guvernatori i Kalifornisë, Jerry Brown, ka shpallur gjendje të jashtëzakonshme në disa rajone.

 

Zjarret shpërthyen më 8 tetor, ndërsa shkaku i përhapjes së tyre ende nuk është përcaktuar zyrtarisht.

 

Sipas Departamentit për male dhe mbrojtje nga zjarri në Kaliforni, përçuesit elektrikë të rrëzuar nga erërat e forta ndoshta i kanë shkaktuar zjarret.

 

“Ky është zhvillim serioz, kritik dhe katastrofal”, tha mbrëmë shefi i zjarrfikësve të Kalifornisë, Ken Pimlott.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 12.10.2017, 09:11  | Z.H. | 197 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Aksident fatal, vdes një grua nga Maqedonia 
« Analistët » LSDM-ja fuqishëm do të mbështet BDI-në raundin e dytë
Ja këshilltarët e ri të Komunës së Çairit
Big Mama: Me traktor do të shkoj nuse
Koalicioni ASH-BESA, fillon zyrtarizmin nga Gostivari
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.