29-ti , ditë historike për liderët shqiptarë
Sa kanë ndikuar lajmet e falsifikuara në procesin zgjedhor?
« Video » Aksident i rëndë në garën me makina në Shkup, ka të lënduar
27 prilli, hetim për urdhërdhënësit pastaj për autorët e dhunës
“Barcelona nuk është dorëzuar për Coutinhon”
thumb_3753_default_large-780x439.jpg

Eksperti i futbollit spanjoll, Guillem Balague, ka thënë se Barcelona nuk është dorëzuar për mesfushorin e Liverpoolit, Philippe Coutinhon.

Ditë më parë shefi i Barcës, Oscar Grau, ka thënë se nëse shtabi teknik e do Coutinhon dhe buxheti është në rregull, do të tentojnë ta blejnë që në janar.

Këto fjalë i ka përforcuar Balague që ka dhënë një intervistë për Sky Sports.

“Interesi i Barcelonës për Coutinhon nuk është larguar”.

“Oscar Grau ka thënë se nëse e duam Coutinho e marrim në janar. Ata munden ta bëjnë natyrisht”.

“Barcelona ka nevojë për dy lloje të lojtarëve. (Marco) Verrattin dhe Coutinhon, por nuk besoj që do të vijnë që në janar”, ka thënë Balague.

Barcelona kishte tentuar për këtë dyshe gjatë gjithë verës, por nuk kishte arritur të nënshkruante me ta.

Sidomos Coutinho ishte njëri prej objektivëve kryesor, por Liverpooli kishte kërkuar 200 milionë euro, shumë që Barcelona nuk ka pranuar ta paguajë në asnjë mënyrë.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 12.10.2017, 09:25  | Xh.I. | 232 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Revoltohen banorët e Çairit, "Zeka i Abisë, më çokollada të shpisë, do ti merë votat e Haxhi-së"!
Zaev: Nuk e kam të lehtë të shoh kandidatin e ASH bashkë me VMRO-në
Me ndeshje futbolli dhe me kërkesa të mbështetjes së Avdisë nuk arrihet fitorja e 'Zekës së Abisë!?
“Благодарам Били”
"1 foto sa 1000 fjalë" për Visar Ganiun
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.