29-ti , ditë historike për liderët shqiptarë
Sa kanë ndikuar lajmet e falsifikuara në procesin zgjedhor?
« Video » Aksident i rëndë në garën me makina në Shkup, ka të lënduar
27 prilli, hetim për urdhërdhënësit pastaj për autorët e dhunës
Mourinho edhe pesë vite te United, me kontratë të re paguhet 72 milionë euro
JoseMourinhoManchesterUnitedvCrystaly5R5UA_qKQgx-e1506804418692-780x439.jpg

Jose Mourinho është shumë afër që të nënshkruajë kontratë të re me klubin e Manchester Unitedit.

Sipas The Sun, United duan ta ‘lidhin’ Mourinhon me një kontratë të re që vlen për pesë vite.

Ai pritet të paguhet për këto pesë vite 72 milionë euro.

Këtë kontratë është gati ta nënshkruajë edhe trajneri që do të lidhet me klubet edhe për shumë vite, një rekord në karrierën e tij.

Mourinho që aktualisht është 54 vjeç, është trajneri më i paguar në botë së bashku me atë të Manchester City, Pep Guardiolan, pasi të dy fitojnë nga 250,000 funte në javë.

Paga e tij do të jetë e njëjtë, por ai do të ketë bonuse të majme për çdo trofe që fiton.

Detajet finale të kontratës pritet të mbyllen në ditët në vijim .

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 12.10.2017, 09:26  | Xh.I. | 603 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Revoltohen banorët e Çairit, "Zeka i Abisë, më çokollada të shpisë, do ti merë votat e Haxhi-së"!
Zaev: Nuk e kam të lehtë të shoh kandidatin e ASH bashkë me VMRO-në
Me ndeshje futbolli dhe me kërkesa të mbështetjes së Avdisë nuk arrihet fitorja e 'Zekës së Abisë!?
“Благодарам Били”
"1 foto sa 1000 fjalë" për Visar Ganiun
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.