« INSIDE » Shteti pa mekanizma për mbrojtje nga kriminaliteti në rrjetet sociale!?
Emri, në pritje të propozimit të Nimicit
Arsllani: Mbetet enigmë se si do të zgjidhet çështja e emrit të Maqedonisë
« Analizë » Opozita e shqiptare "flet" vetëm me heshtje?!
Range Roveri i ri, vjen maxhordomi virtual (Foto)
range_11.jpg

Pas Mercedesit edhe Range Rover nxjerr modelin e ri dhe këtë herë luan me teknologjinë dhe zanatin e vjetër të fuoristradës.

Dizajni është i njëjtë si gjithmonë, vetëm disa prekje të vogla por kabina është ridizenjuar tërësisht. Janë në variantin benzinë/elektrike, duke u karrikuar për vetëm 2 orë e gjysmë.

Kushton 102.800 euro e lart. Një tjetër risi britanike është “maxhordomi dixhital” i shekullit të 21, realizuar përmes sistemit Touxh Pro Duo, elegant dhe intuitiv, i komanduar përmes një ekrani me prekje prej 10 polsh, me komanda zanore dhe me butona, qoftë nga brenda apo nga jashtë mjetit, përmes një aplikacioni në smartphone.

Mjafton që tia kërkoni, dhe ai bën gjithçka. Që nga rregullimi i temperaturës deri tek masazhet e sediljeve, nga lloji i jonizimit të ajrit tek rregullimi i stereos me 29 altoparlantë. 

Sigurisht Range i ri nuk është një lodër plot me pajisaje, por edhe një fuoristradë e vërtetë, e aftë të përballojë çdo rrugë, që nga shkëmbi në dëborë.

 

Loading...
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 12.10.2017, 09:56  | L.E. | 329 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Policia çeke arreston katër shtetas të Maqedonisë: Kishin me vete drogë, armë dhe para
Peshevski: Kariera ime politike ka përfunduar
Zaev para vendimit: Filipçe ose Kostov, cili do jetë ministri i ri i shëndetësisë!?
Përplasen keq Mahmut Ferati me Shqir Cerrvadikun
Patenta e cila shkatëron mjegullën për 15 minuta për 18 vite qëndron në sirtar, qytetet po mbyten nga smogu!
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.