« INSIDE » Shteti pa mekanizma për mbrojtje nga kriminaliteti në rrjetet sociale!?
Emri, në pritje të propozimit të Nimicit
Arsllani: Mbetet enigmë se si do të zgjidhet çështja e emrit të Maqedonisë
« Analizë » Opozita e shqiptare "flet" vetëm me heshtje?!
Franca pritet të vë taksa të larta për super-vetura (Foto)
francaa_1.jpg

Qeveria e presidentit Emmanuel Macron, ka propozuar një taksë të veçantë për super-veturat që ndodhen në Francë.

Sipas taksës së propozuar, pronarët e makinave luksoze, duhet të paguajnë në vit gati sa për një patundshmëri, pos obligimeve tjera siç është sigurimi.

Problem shumë i madh pritet të jetë për koleksionuesit, që i mbajnë veturat e ekspozuara, që duhet të paguajnë rreth një milion euro në vit.

Në të njëjtën kohë, ligji rrezikon që të mbyllen pikat shitëse të kompanive të mëdha si Lamborghini, Ferrari apo Bentley, duke lënë pa punë shumë punonjës.

Për të rritur buxhetin e vitit që vjen, qeveria franceze ka kërkuara taksa edhe mbi jahtet luksoze dhe metalet e çmuara, që janë kryesisht stolitë.

 

Loading...
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 12.10.2017, 09:58  | L.E. | 443 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Policia çeke arreston katër shtetas të Maqedonisë: Kishin me vete drogë, armë dhe para
Peshevski: Kariera ime politike ka përfunduar
Zaev para vendimit: Filipçe ose Kostov, cili do jetë ministri i ri i shëndetësisë!?
Përplasen keq Mahmut Ferati me Shqir Cerrvadikun
Patenta e cila shkatëron mjegullën për 15 minuta për 18 vite qëndron në sirtar, qytetet po mbyten nga smogu!
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.