« Han në Shkup, Zaev në Beograd, mbledhja e Strumicës » Çfarë po "zihet" në kazanin e Maqedonisë?
Bexheti: Ligji i gjuhës shqipe hap pozitiv por jo përfundimtar
« Analizë » Çereki i qytetarëve të Maqedonisë janë anëtar të VMRO-së, LSDM-së dhe BDI-së
« Analizë » "Dy fytyrat e Zaevit"
Protestë për shkak të detyrimeve të papaguara ndaj vreshtarëve
vreshtar.jpg

Negotinë, 13 tetor- Vreshtarë sot protestojnë para kantinës së verës "Povardarie" nga Negotina, për shkak të detyrimeve të papaguara nga ana e punishtes së verës.

"Në të vërtetë bëhet fjalë për bllokadë. Janë bllokuar dy portat e punishtes dhe nuk lejojmë hyrje dhe dalje të çfarëdo qoftë prone të bodrumit të verës. Kjo protestë legalisht është paraqitur në polici. Puna është se nuk e respektojnë marrëveshjen që është nënshkruar, ka njerëz me detyrime të papaguara nga viti 2014", tha Ilija Jançev, anëtar i Këshillit nismëtar për protestën.

Sipas tij, protesta nuk është politike dhe ata vetëm kërkojnë që të paguhen.

Jançev thotë se janë drejtuar në "Povardarie", por nga atje tash për tash nuk kanë dalë me qëndrim për protestën më të re të vreshtarëve para portave të tyre. 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 13.10.2017, 12:13  | L.E. | 672 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« Han në Shkup, Zaev në Beograd, mbledhja e Strumicës » Çfarë po "zihet" në kazanin e Maqedonisë?
Bekim Jashari në Zajaz: Ali vëlla, jemi në rrugë të mbarë
Eli Fara në këtë foto e le shumë mbrapa vajzën e saj Marinën! (Foto)
Shyhrete Behluli dhe Gold Ag përsëri në duet (Foto/Video)
Kjo është reja e Ardit Gjebreas (Foto)
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.