Ali Ahmeti rrezikon me Merkon të humbasë 5 komuna tjera?!
Bilalli: Çdokush që ka dështuar në zgjedhje, nuk duhet t`i mbanë peng pozitat partiak..
A do të vendos Zaev të zbaton referendum për emrin? Flasin analistët
Arrestohen edhe pesë persona për sulmin ndaj Ziadin Selës
ASHMAA: Nga mesnata ndalojnë të gjitha format për prezantime rreth zgjedhjeve lokale
177030.jpg

Shkup, 13 tetor - Nga mesnata mbaron kampanja zgjedhore për rrethin e parë në zgjedhjet lokale dhe fillon heshtja zgjedhore,  ku mund të njoftohet për zgjedhjet gjatë votimeve, por ndalojnë të gjitha format e prezantimit, theksuan sot nga Agjencioni për Shërbime Mediatike Audio dhe Audiovizuele, transmeton Zhurnal.

 

“Sipas ligjit zgjedhor për thyerje të heshtjes zgjedhore, do të parashifet çfarëdo emitim të informacioneve, fotografive, audio dhe materiale audivizuale të lidhura me ose që janë pjesmarrës në zgjedhjet lokale, çfarëdo qoftë mënyra e njoftimit mediatik, hapur ose mbyllur në fuknsion në ndonjë kampanjë zgjedhore dhe mund të ndikojnë në vendimin e votuesve, të dhëna të cilat e zbulojnë identitetin e subjekteve politike, ose të individëve të lidhur me incidente ose parregullësi të tjera në ditën e votimit, si dhe deklarata nga kandidatët rreth procesit zgjedhor, nga pjesmarrësit në kampanjën zgjedhore, nga përfaqësues të partive politike dhe nga bartës të funksioneve të organeve të qeverisë” thuhet në kumtesën e ASHMAA.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 13.10.2017, 12:17  | I.XH | 548 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Ali Ahmeti rrezikon me Merkon të humbasë 5 komuna tjera?!
Reagon shtabi komunal i BDI në Likovë: Erkan Arifi ka fituar vota sa gjithë kundërkandidatët
Djaloshi 13-vjeçar ndërtoi shtëpizën e vogël për më pak se 1.300 euro, brenda saj i ka të gjitha (Foto/Video)
Ja sa veshje ndërroi nusja e Labit, Qëndresa (Foto)
Sela: Nuk ka arsye pse të bashkëpunoj me Ali Ahmetin
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.