Ali Ahmeti rrezikon me Merkon të humbasë 5 komuna tjera?!
Bilalli: Çdokush që ka dështuar në zgjedhje, nuk duhet t`i mbanë peng pozitat partiak..
A do të vendos Zaev të zbaton referendum për emrin? Flasin analistët
Arrestohen edhe pesë persona për sulmin ndaj Ziadin Selës
Maksuti: Këto zgjedhje janë më të vështira për BDI-në
22472351-1644529658893258-1811495409-n_1507892200-1539819.jpg

Tetovë 13 tetor - Në këto zgjedhje lokale do e përcjell një garë shumë e nxehtë dhe jo e lehtë, pikërisht në këtë komunë priten vështirësi në zgjidhjen e  ndonjërit prej kandidatitëve të kësaj komune, transmeton Zhurnal.

Sepse me vetë faktin që garojnë 4 kandidatë për këtë komunë automatikisht kjo e ndërron analizën dhe i jep kuptim tjetër numerik, që është vështirë duke marrë praktikën e mëhershme të kësaj komune dhe mënyrën e trupit votues.

Bekim Maksuti shef i shtabit lokal të BDI-Së në Tetovë, gjatë tubimit përmbyllës për kampanjën zgjedhore të këtyre zgjedhjeve lokale potencoi se në këto zgjedhje lokale në Tetovë janë 4 kandidat që zgjedhjeve të kaluara e deri më sot, nuk ka ndodhur që të ketë kandidat të shumë partive politike.

Sepse kjo do  prishë kalkulimet dhe perllogaritjet numerike të partive politike, dhe do e përçajë votën.

 Në fjalimin përshendetës Bekim Maksuti tha” Të dashur bashkëqytetar të komunës së Tetovës dhe komunave rurale, simpatizant të BDI-së, vëllezër dhe motra.Zgjedhjet lokale të 2017-shit paraqesin zgjedhjet më të vështira dhe më sfiduese deri më tani.Hera e parë është që në Komunën e Tetovës garojnë 4 kandidat shqiptar të këtij niveli”.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 13.10.2017, 14:14  | I.XH | 2,169 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Ali Ahmeti rrezikon me Merkon të humbasë 5 komuna tjera?!
Reagon shtabi komunal i BDI në Likovë: Erkan Arifi ka fituar vota sa gjithë kundërkandidatët
Djaloshi 13-vjeçar ndërtoi shtëpizën e vogël për më pak se 1.300 euro, brenda saj i ka të gjitha (Foto/Video)
Ja sa veshje ndërroi nusja e Labit, Qëndresa (Foto)
Sela: Nuk ka arsye pse të bashkëpunoj me Ali Ahmetin
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.