Zaev: Modeli për të ardhmen fillon me respektimin e të gjithëve
Anëtarësimi i shpejt i Serbisë në BE, "cunami" për Maqedoninë dhe rajonin
Flamuri i Kosovës me emër të Greqisë, kështu mësojnë nxënësit shqiptarë në Maqedoni
Brukseli me kritikat e para për qeverinë e re
Djaloshi 13-vjeçar ndërtoi shtëpizën e vogël për më pak se 1.300 euro, brenda saj i ka të gjitha (Foto/Video)
dj_13.jpg

Luke Thill 13-vjeç nga Shtetet e Bashkuara, filloi vitin e kaluar të ndërtojë një shtëpizë për vete, pasi dëshironte të kishte një hapësirë që do t’i shërbente vetëm atij.

Kështu në oborrin e shtëpisë së prindërve ndërtoi shtëpizën që i kushtoi vetëm 1.300 euro. Kjo shtëpizë i ka mbi tetë metra katrorë, transmeton Telegrafi. Ai arriti ta shndërroi këtë shtëpizë në një hapësirë të përkryer për të kaluar kohën e lirë, ku brenda ka një televizor në dhomën e gjumit të ndërtuar në kulm.

Por, ai zakonisht bën detyrat e shtëpisë dhe vetëm katër ditë të javës flenë në të. Nganjëherë e vizitojnë miqtë të cilëve u shërben ëmbëlsira që i gatuan në kuzhinën e vogël.

Ideja për të ndërtuar i kishte lindur gjatë verës, derisa qëndronte i mbyllur brenda në shtëpi dhe nuk dinte si duhet ndërtuar ajo me pak para.

Për ta realizuar “projektin” ai u ndihmonte fqinjëve në punë të ndryshme në këmbim të parave dhe materialeve të ndryshme që i nevojiteshin për ndërtimin e saj.

Mbi 75 përqind të materialeve që i ka përdorur për ndërtimin e shtëpizës janë të ricikluara. 

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 17.10.2017, 10:35  | L.E. | 10,159 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Rrihet deri në vdekje një person në Maqedoni pas një zënke për telefonin celular 
Ndihma për shpirtin e atdhetarit të mbuluar me flamurin kuq e zi, duhet të jetë ndihmë për sakrificat e tij
Anëtarësimi i shpejt i Serbisë në BE, "cunami" për Maqedoninë dhe rajonin
« E fundit: » PSP zbulon 35 llogari bankare të Nikolla Gruevskit
Gjendet një trup i pajetë në Gërçec
 

 


Loading...
MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.