« Han në Shkup, Zaev në Beograd, mbledhja e Strumicës » Çfarë po "zihet" në kazanin e Maqedonisë?
Bexheti: Ligji i gjuhës shqipe hap pozitiv por jo përfundimtar
« Analizë » Çereki i qytetarëve të Maqedonisë janë anëtar të VMRO-së, LSDM-së dhe BDI-së
« Analizë » "Dy fytyrat e Zaevit"
Arrestohen edhe pesë persona për sulmin ndaj Ziadin Selës
sela-701x467.jpg

Shkup, 17 tetor - Prokuroria Publike njoftoi se për procedurën që udhëhiqet për ngjarjet në Kuvend nga 27 prilli dhe sulmi mbi deputetin dhe liderin e Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela, ka sjellur urdhër për zgjerimin e hetimeve për pesë persona tjerë për vepër të kryer penale tentim vrasje nga neni 123 në lidhje me nenin 19 dhe në lidhje me nenin 22 nga Kodi Penal, njofton Zhurnal.

"Pesë personat, me kërkesë të prokurorit publik janë privuar nga liria gjatë kontrollit në shtëpitë e tyre. Gjatë ditës, Prokuroria do të ndërmarë masa për vërtetimin e fakteve edhe për personat tjerë", njoftuan nga PTHP.

MPB në maj të këtij viti arrestoi personat K.GJ (39) dhe C.GJ (68), babë e birë, për të cilët policia vërteton se fizikisht kanë sulmuar dhe tërhequr zvarrë liderin e Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Selën. Me urdhër të gjykatësit, policia atëherë kontrolloi shtëpitë e K.GJ ku gjeti atlete me shenja gjaku, veshje dhe tre celularë, të cilat i janë konfiskuar. Të dyve u është caktuar paraburgim./Zhurnal.mk

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 17.10.2017, 09:48  | Z.H. | 5,447 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« Han në Shkup, Zaev në Beograd, mbledhja e Strumicës » Çfarë po "zihet" në kazanin e Maqedonisë?
Bekim Jashari në Zajaz: Ali vëlla, jemi në rrugë të mbarë
Eli Fara në këtë foto e le shumë mbrapa vajzën e saj Marinën! (Foto)
Shyhrete Behluli dhe Gold Ag përsëri në duet (Foto/Video)
Kjo është reja e Ardit Gjebreas (Foto)
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.