Zaev: Modeli për të ardhmen fillon me respektimin e të gjithëve
Anëtarësimi i shpejt i Serbisë në BE, "cunami" për Maqedoninë dhe rajonin
Flamuri i Kosovës me emër të Greqisë, kështu mësojnë nxënësit shqiptarë në Maqedoni
Brukseli me kritikat e para për qeverinë e re
Ja këshilltarët e ri të Komunës së Çairit
EC96E979CB763AE82CE021DCCD5F1758.jpg

Shkup, 18 tetor - Komisioni Shtetëror Zgjedhor ka publikuar emrat e këshilltarëve që  më 15 tetor kanë arritur të fitojnë vende në Këshillin Komunal i Çairit

 

BDI ka fituar 8639 vota për këshilltar komunal në Çair, gjegjësisht nëntë këshilltarë (Fikri Abdullai, Lulzime Hoxha, Zahir Bektesh, Jeton Luslani, Sulejman Ahmeti, Emine Metallari, Allajdin Sulejman, Mensur Curi dhe Jetmira Jakupi)

 

 

Lëvizja BESA ka fituar 7898 vota për këshilltar komunal, gjegjësisht tetë këshilltarë (Daim Luçi, Fisnik Rahmani, Mejrem Tusha, Gani Maksutovski, Ridvan Çajani, Xhemilje Memti, Ekrem Alija  dhe Nimetulla Qazimi)

 

 

Ndërsa, Aleanca për Shqiptarët ka fituar 2.226 vota, gjegjësisht dy vende në Këshillin e Çairit (Bujare Abazi, Fatih Qaili)

 

Në anën tjetër, LSDM ka fituar katër vende, PDSH-ja asnjë , VMRO-ja katër vende dhe Partia Demokratike e Turqve të Maqedonisë nuk ka arritur që të fitojë asnjë këshilltar.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 18.10.2017, 13:13  | Xh.I. | 18,636 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Rrihet deri në vdekje një person në Maqedoni pas një zënke për telefonin celular 
Ndihma për shpirtin e atdhetarit të mbuluar me flamurin kuq e zi, duhet të jetë ndihmë për sakrificat e tij
Anëtarësimi i shpejt i Serbisë në BE, "cunami" për Maqedoninë dhe rajonin
« E fundit: » PSP zbulon 35 llogari bankare të Nikolla Gruevskit
Gjendet një trup i pajetë në Gërçec
 

 


Loading...
MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.