Zaev: Modeli për të ardhmen fillon me respektimin e të gjithëve
Anëtarësimi i shpejt i Serbisë në BE, "cunami" për Maqedoninë dhe rajonin
Flamuri i Kosovës me emër të Greqisë, kështu mësojnë nxënësit shqiptarë në Maqedoni
Brukseli me kritikat e para për qeverinë e re
Pakti bërthamor, Ajatollahu iranian: SHBA e gris, ne e bëjmë copë e çikë
resizeImage.aspx_25.jpg

Irani i qëndron marrëveshjes bërthamore të arritur me fuqitë e mëdha në vitin 2015 dhe dënoi fort deklaratat dhe qëndrimin e Presidentit të Shteteve të Bashkuara, Donald Trump.

Trump nuk ka certifikuar ecurinë e paktit dhe thotë se do t’i drejtohet Kongresit të rishikojë marrëveshjen me Teheranin.

Në lidhje me këtë ka reaguar edhe udhëheqësi suprem iranian, Ajatollahu Khamenei, i cili nuk kurseu gjuhën e ashpër ndaj kreut të Shtëpisë së Bardhë.

“Nuk dua të humbas kohë duke u kthyer përgjigje përçartjeve dhe gënjeshtrave të mëdha të Presidentit amerikan”, dekloi Khamenei.

Khamenei mirëpriti mbështetjen e vendeve europiane për marrëveshjen, ndërsa deklaroi se nëse SHBA e gris atë, Irani do ta bëjë “copë e çikë”.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 18.10.2017, 19:52  | T.E. | 647 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Rrihet deri në vdekje një person në Maqedoni pas një zënke për telefonin celular 
Ndihma për shpirtin e atdhetarit të mbuluar me flamurin kuq e zi, duhet të jetë ndihmë për sakrificat e tij
Anëtarësimi i shpejt i Serbisë në BE, "cunami" për Maqedoninë dhe rajonin
« E fundit: » PSP zbulon 35 llogari bankare të Nikolla Gruevskit
Gjendet një trup i pajetë në Gërçec
 

 


Loading...
MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.