Zaev: Modeli për të ardhmen fillon me respektimin e të gjithëve
Anëtarësimi i shpejt i Serbisë në BE, "cunami" për Maqedoninë dhe rajonin
Flamuri i Kosovës me emër të Greqisë, kështu mësojnë nxënësit shqiptarë në Maqedoni
Brukseli me kritikat e para për qeverinë e re
« Lajmi i fundit » Arrestohen në Selanik, Goran Grujevski dhe Nikolla Boshkovski
22554735_10157085537499466_8262027756027893863_n.jpg

Shkup, 18 tetor - Ish shefi i drejtorisë së V të DSK Goran Grujevski dhe Nikolla Boshkovski sipas informacioneve të fundit janë arrestuar në Selanik, transmeton Zhurnal.mk

Që të dy akuzohen nga PSP për përgjim të paligjshëm të mijëra qytetarëve përmes keqpërdorimit të sistemit të përgjimit në MPB dhe shkatërim fizik të sistemit për përgjime që të mos lënë gjurmë masive të shkeljes së të drejtave dhe lirive të njeriut, ndërkohë që PSP i akuzon ato në rastet Fortesa dhe Target.

Për ata ishte lëshuar fletëarrest ndërkombëtarë më 27 korrik pasiqë policia nuk arriti t'i gjejë në shtëpitë e tyre. Grujevski është i akuzuari kryesorë në Fortesa dhe Targer, Boshkovski megjithatë sipas akuzave është ai që ka bërë të gjitha me urdhër të Grujevskit.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 18.10.2017, 23:26  | T.E. | 4,638 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Rrihet deri në vdekje një person në Maqedoni pas një zënke për telefonin celular 
Ndihma për shpirtin e atdhetarit të mbuluar me flamurin kuq e zi, duhet të jetë ndihmë për sakrificat e tij
Anëtarësimi i shpejt i Serbisë në BE, "cunami" për Maqedoninë dhe rajonin
« E fundit: » PSP zbulon 35 llogari bankare të Nikolla Gruevskit
Gjendet një trup i pajetë në Gërçec
 

 


Loading...
MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.