Zaev: Modeli për të ardhmen fillon me respektimin e të gjithëve
Anëtarësimi i shpejt i Serbisë në BE, "cunami" për Maqedoninë dhe rajonin
Flamuri i Kosovës me emër të Greqisë, kështu mësojnë nxënësit shqiptarë në Maqedoni
Brukseli me kritikat e para për qeverinë e re
Projekti kryesor i Elon Musk arrin në Porto Riko
TESLA_16.jpg

Përpjekjet e Elon Musk për të rikthyer elektricitetin në Porto Riko po marrin formë.

Një dërgesë e re e sistemeve të baterive Tesla Powerpack ka ardhur në ishull, disa ditë pasi CEO foli me guvernatorin Ricardo Rossello rreth përdorimit të teknologjisë së kompanisë për të rivendosur rrjetin elektrik të goditur nga uragani.

Rossello tha se Porto Riko kishte potencialin për t’u bërë një “projekt anësor” për Teslën, një demonstrim i profilit të lartë të shkallëzimit të baterive të kompanisë dhe sistemeve të energjisë diellore.

Jose Valiente ndau një imazh me Electrek të Tesla Powerpacks të rreshtuar në Aeroportin Ndërkombëtar Luis Munoz Marín në San Juan, kryeqytetin e Puerto Rikos. Imazhet, të botuara të dielën, tregojnë se Powerpacks po vijnë, të gatshëm për dërgesë për të ruajtur energjinë e rrjetit.

Perderisa Tesla Powerwall ruan rreth 13.5 kilovat orë energji, që synon një instalim në shtëpi, Powerpack ka 210 kilovat-orë dhe është menduar për përdorim me burime të ripërtëritshme të energjisë për të siguruar një furnizim të vazhdueshëm të energjisë edhe kur nuk gjeneron energji elektrike . Paketat gjigante, të ruajtura në mbulime të mëdha gri, godasin një figurë imponuese.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 19.10.2017, 14:01  | L.E. | 537 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Rrihet deri në vdekje një person në Maqedoni pas një zënke për telefonin celular 
Ndihma për shpirtin e atdhetarit të mbuluar me flamurin kuq e zi, duhet të jetë ndihmë për sakrificat e tij
Anëtarësimi i shpejt i Serbisë në BE, "cunami" për Maqedoninë dhe rajonin
« E fundit: » PSP zbulon 35 llogari bankare të Nikolla Gruevskit
Gjendet një trup i pajetë në Gërçec
 

 


Loading...
MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.