Zaev: Modeli për të ardhmen fillon me respektimin e të gjithëve
Anëtarësimi i shpejt i Serbisë në BE, "cunami" për Maqedoninë dhe rajonin
Flamuri i Kosovës me emër të Greqisë, kështu mësojnë nxënësit shqiptarë në Maqedoni
Brukseli me kritikat e para për qeverinë e re
Dy të lënduar në 13 aksidente dje në Shkup
133776584.jpg

Shkup, 19 tetor - Një shofer i automjetit të udhëtarëve dhe një motoçiklist janë lënduar më rëndë në dy nga gjithsej 13 aksidente trafiku të regjistruara gjatë ditës së kaluar në rajonin e SPB Shkup. Në shtatë aksidente më lehtë janë lënduar tetë persona, ndërsa katër kanë kaluar me dëme materiale.

Siç informon MPB-ja, gjatë ditës së djeshme policia e trafikut ka zbuluar dhe ka sanksionuar një numër të madh të kundërvajtjeve, midis të cilëve katër shoferë të cilët nuk e kanë respektuar kufizimin e shpejtësisë së lëvizjes, tre shoferë kanë kaluar në dritë të kuqe të semaforit, tre shoferë fillestarë kanë kryer kundërvajtje në baza të ndryshme, si dhe 12 shoferë të cilët e kanë drejtuar automjetin pa patentë shoferi, gjegjësisht të paregjistruar. Janë sanksionuar 49 automjete të parkuara në mënyrë jo të rregullt.

Me ndihmën e automjetit special "karrotrec", janë larguar 56 automjete.

Në kuadër të projektit edukues për komunikacion "T'i mbrojmë fëmijët në komunikacion", Sektori për parandalim sot do të realizojë punëtori edukative me nxënësit nga klasa e katërt në SHFK "Jahja Kemal", e cila ndodhet në rajonin e komunës së Karposhit

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 19.10.2017, 10:26  | Xh.I. | 727 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Rrihet deri në vdekje një person në Maqedoni pas një zënke për telefonin celular 
Ndihma për shpirtin e atdhetarit të mbuluar me flamurin kuq e zi, duhet të jetë ndihmë për sakrificat e tij
Anëtarësimi i shpejt i Serbisë në BE, "cunami" për Maqedoninë dhe rajonin
« E fundit: » PSP zbulon 35 llogari bankare të Nikolla Gruevskit
Gjendet një trup i pajetë në Gërçec
 

 


Loading...
MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.