Zaev: Modeli për të ardhmen fillon me respektimin e të gjithëve
Anëtarësimi i shpejt i Serbisë në BE, "cunami" për Maqedoninë dhe rajonin
Flamuri i Kosovës me emër të Greqisë, kështu mësojnë nxënësit shqiptarë në Maqedoni
Brukseli me kritikat e para për qeverinë e re
Për shkak të LSD-së secila foshnje në Maqedoni lindë me borxh 1.500.000 denarë
vmro_4_2.jpg

 

Shkup, 19 tetor - Borxhi publik secilën ditë nga këto pa përgjegjësi, të paaftë dhe lakmitar në qeveri arrin nivel historik, pa treguar si shpenzohen paratë të cilat me kamatë nesër do ti kthejnë qytetarët dhe gjeneratat e ardhshme në Republikën e Maqedonisë.Lidhja Social Demokrate në përqindje e futi në borxh secilin qytetar për 16.605 Denarë, dhe një familje  4 antarëshe e futi në borxh për 66.420 Denarë, theksohet në komunikatën e VMRO-DPMN-së, transmeton Zhurnal.

Nga VMRO-DPMNE theksojnë  po ashtu  se se nga lakmia e LSD-së dhe Zoran Zaev në Republikën e Maqedonisë, secila foshnje lind me borxh prej 1.500.000 Denarë.Kjo nënkupton se secila foshnje e posalindur lind në hipotekë për të ardhmen e tij.Kjo nuk mund të thuhet se është jetë të cilën e premtuan para zgjedhjeve.

LSD-ja nuk mundet që gjithmonë ta fus në borxh shtetin, dhe më pas të mos realizon asnjë investim kapital.

Republika e Maqedonisë nuk do të ketë hapësirë për huamarrje të reja, kurse për të gjitha huamarrjet të cilat i bëri dhe po vazhdon që ti bëjë, qeveria lakmitare, pa përgjegjësi dhe e pa aftë e Zoran Zaevit.

 

Për këto huamarrje anti ligjore dhe keqpërdorime f inanciare nga LSD-ja dhe Zaev duhet patjetër të ketë dhe do të ketë përgjegjësi dhe revizion. Qytetarët munden që ta dënojnë këtë lakmi të LSD-së dhe Zoran Zaevit, thuhet në komunikatën e VMRO-DPMN-së.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 19.10.2017, 10:42  | I.XH | 973 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Rrihet deri në vdekje një person në Maqedoni pas një zënke për telefonin celular 
Ndihma për shpirtin e atdhetarit të mbuluar me flamurin kuq e zi, duhet të jetë ndihmë për sakrificat e tij
Anëtarësimi i shpejt i Serbisë në BE, "cunami" për Maqedoninë dhe rajonin
« E fundit: » PSP zbulon 35 llogari bankare të Nikolla Gruevskit
Gjendet një trup i pajetë në Gërçec
 

 


Loading...
MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.