Zaev: Modeli për të ardhmen fillon me respektimin e të gjithëve
Anëtarësimi i shpejt i Serbisë në BE, "cunami" për Maqedoninë dhe rajonin
Flamuri i Kosovës me emër të Greqisë, kështu mësojnë nxënësit shqiptarë në Maqedoni
Brukseli me kritikat e para për qeverinë e re
Të dyshuarit për dhunën ndaj Selës do të përgjigjen për veprën “tentim vrasje”
dhunuesit-780x439.jpg

Shkup, 19 tetor - Oliver Oshavkovski, Sasho Senkov dhe Nikollçe Dimitrievski janë të dyshuarit për sulmin ndaj Ziadin Selës, në natën e 27 prillit, njoftoi sot Prokuroria Themelore.

Në kumtesë thuhet se me këto tre persona, të cilët u njohën nga qytetarët përmes fotografive që publikoi MPB-ja, hetimet janë zgjeruar për veprën penale “tentim vrasje” e dënuar me nenin 123, 19 dhe 22 të Kodit Penal, përcjell Telegrafi Maqedoni. Gjykatësi i procedurës paraprake mbrëmë ju shqiptoi masën e paraburgimit prej 30 ditëve për tre të dyshuarit.

Përveç kësaj, paraburgim prej 30 ditëve gjykatësi vendosi edhe për personin e pestë Aleksandar Janevski Toshta, i cili u arrestua për të njëjtën vepër, ndërsa për shkak të gjendjes së tij shëndetësore gjykatësi shtyu vendimin e tij.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 19.10.2017, 10:47  | Xh.I. | 1,238 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Rrihet deri në vdekje një person në Maqedoni pas një zënke për telefonin celular 
Ndihma për shpirtin e atdhetarit të mbuluar me flamurin kuq e zi, duhet të jetë ndihmë për sakrificat e tij
Anëtarësimi i shpejt i Serbisë në BE, "cunami" për Maqedoninë dhe rajonin
« E fundit: » PSP zbulon 35 llogari bankare të Nikolla Gruevskit
Gjendet një trup i pajetë në Gërçec
 

 


Loading...
MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.