« Analizë » "Dy fytyrat e Zaevit"
Mallçeski: Sa më shpejt ik Gruevski nga kreu i VMRO-së, aq më mirë për Maqedoninë
Taravari: Javet në vijim krijojmë shumicë të re në Këshillin Komunal të Gostivarit
Hahn: 2025-ta, viti i Ballkanit perëndimor
Sot shënohet Dita e Lumturimit të Nënë Terezës
ter_9.jpg

Sot shënohen 14-të vjetori nga Lumturimi i Anjeze Gonxhe Bojaxhiu-Nënë Tereza, humanistja shqiptare fituese e Çmimit Nobel për Paqen, shkruan KultPlus.

Këtë ditë, e ka uruar edhe kryeministri shqiptar Edi Rama, i cili çdo ditë iu uron mëngjesin e mirë ndjekësve të tij në rrjetin social Facebook, me nga një lajm të këtij lloji.

“MIRËMËNGJES

dhe gëzuar Ditën e Lumturimit të Nënë Terezës”, ka shkruar Rama.

Nënë Tereza e Kalkutës u lumturua në 19 tetor të vitit 2003 nga Papa Gjon Pali i II-të, si simbol i ndihmës dhe respektit për “më të varfëritë e të varfërve”, të cilëve ajo u kushtoi krejt jetën.

Pikërisht kjo ditë është shpallur festë kombëtare nga shteti shqiptar.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 19.10.2017, 11:09  | L.E. | 480 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Tre ndërmarje publike të qytetit të Shkupit bëhen me drejtorë të rinjë
Taravari: Javet në vijim krijojmë shumicë të re në Këshillin Komunal të Gostivarit
Enver Maliqi zgjidhet zv.kryetar i Qytetit të Shkupit
« Analizë » "Dy fytyrat e Zaevit"
Kjo është porosia e parë e kryetarit të ri të Çairit Visar Ganiu
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.