Zaev: Modeli për të ardhmen fillon me respektimin e të gjithëve
Anëtarësimi i shpejt i Serbisë në BE, "cunami" për Maqedoninë dhe rajonin
Flamuri i Kosovës me emër të Greqisë, kështu mësojnë nxënësit shqiptarë në Maqedoni
Brukseli me kritikat e para për qeverinë e re
Vjedhja në “Tutunska Bankë”, të arrestuarit pranojnë fajin
banka_4.jpg

Shkup, 19 tetor - Katër të dyshuar për vjedhjen në bankën “Tutunska” pranan fajin në gjykatë. Ata vetë u shprehën fajtor se me paramendim dhe disa herë rrishtas, kanë shfrytëzuar pozitën e tyre dhe duke njohur procesin e punës së bankës, në mënyrë të jashtligjshme kanë përvetësuar mjete me vlerë prej 400 mijë frankësh zviceriane dhe 375 mijë eurosh.

Në datën 10 prill poashtu kanë vjedhur 2 milion franka zviceriane dhe 270 mijë euro. Edhepse pranuan përgjegjësinë për lëndët për të cilat ngarkohen, të akuzuarit nuk treguan se çfarë kanë bërë me paratë.

Seanca e radhës gjyqësore është caktuar për në datën 27 tetor kurse procedura për secilin prej të akuzuarve vazhdon ndaras.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 19.10.2017, 19:22  | T.E. | 1,584 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Rrihet deri në vdekje një person në Maqedoni pas një zënke për telefonin celular 
Ndihma për shpirtin e atdhetarit të mbuluar me flamurin kuq e zi, duhet të jetë ndihmë për sakrificat e tij
Anëtarësimi i shpejt i Serbisë në BE, "cunami" për Maqedoninë dhe rajonin
« E fundit: » PSP zbulon 35 llogari bankare të Nikolla Gruevskit
Gjendet një trup i pajetë në Gërçec
 

 


Loading...
MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.