Zaev: Modeli për të ardhmen fillon me respektimin e të gjithëve
Anëtarësimi i shpejt i Serbisë në BE, "cunami" për Maqedoninë dhe rajonin
Flamuri i Kosovës me emër të Greqisë, kështu mësojnë nxënësit shqiptarë në Maqedoni
Brukseli me kritikat e para për qeverinë e re
Përkujtohet Isa Lika, komandant Iliri
m1_166.jpg

Shkup, 19 tetor - Në Tetovë u mbajt një akademi përkujtimore në nder të 8-vjetorit të rënies së komandantit të Ushtrisë Çlirimtare Kombëtare, Isa Lika, Komandant Iliri.

Në varrin e tij njerëz të shumtë kanë vënë lule dhe kurora, në nderim të veprës që komandanti la sa ishte gjallë.

Ish- komandanti i përgjithshëm i UÇK-së, tani lider i BDI-së, Ali Ahmeti tha se Isa Lika asnjëherë nuk mendonte se çfarë do të përfitonte nga kjo luftë.

“Ai donte që të mos dalë i koritur nga kjo luftë”, tha Ahmeti.

Ndërsa, Fazli Veliu në emër të Shoqatës së Veteranëve të Luftës të UÇK-së tha se Isa Lika kontriboi dhe donte vetëm lirinë dhe kurrë nuk e kishte mendjen për të përfituar diçka, por vetëm luftoi për atdhe e flamur.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 19.10.2017, 20:40  | D.J. | 4,318 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Rrihet deri në vdekje një person në Maqedoni pas një zënke për telefonin celular 
Ndihma për shpirtin e atdhetarit të mbuluar me flamurin kuq e zi, duhet të jetë ndihmë për sakrificat e tij
Anëtarësimi i shpejt i Serbisë në BE, "cunami" për Maqedoninë dhe rajonin
« E fundit: » PSP zbulon 35 llogari bankare të Nikolla Gruevskit
Gjendet një trup i pajetë në Gërçec
 

 


Loading...
MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.