« Han në Shkup, Zaev në Beograd, mbledhja e Strumicës » Çfarë po "zihet" në kazanin e Maqedonisë?
Bexheti: Ligji i gjuhës shqipe hap pozitiv por jo përfundimtar
« Analizë » Çereki i qytetarëve të Maqedonisë janë anëtar të VMRO-së, LSDM-së dhe BDI-së
« Analizë » "Dy fytyrat e Zaevit"
‘Shpërthejnë’ mediat ndërkombëtare: Llalla gati arrestin e Tahirit
bnrt-1.jpg

Kërkesa e Prokurorisë së Krimeve të Rënda drejtuar Kuvendit për heqjen e imunitetit të Saimir Tahirit, që më pas i hap rrugë arrestimit të ish-ministrit të Brendshëm ka bërë jehonë në mediat botërore.

Mediat italiane, franceze e angleze i kanë kushtuar hapësirë zhvillimeve të fundit në Shqipëri.

Sipas tyre, ish ministri i Brendshëm akuzohet për ‘Trafik droge’ dhe ‘korrupsion të zyrtarëve të lartë’.

Disa nga mediat që i kanë kushtuar hapësirë zhvillimeve në Shqipëri:

Euronews: Prokurori i përgjithshëm kërkon arrestimin e ish-ministrit të brendshëm për korrupsion dhe trafik droge.

Miami Herald duke ju referuar Associated Press: Prokurori i Përgjithshëm kërkon heqjen e imunitetit të ish-ministrit.

Media italiane Il Fatto Quatidiano: Arrestimi i trafikantit të drogës përfshin edhe ish ministrin e Brendshëm dhe qeverine.

News Paper of Sicily: Droga nga Shqipëria ne Sicili, kërkesë e re: Arrestmi i ish-ministrit të Brendshëm.

Media franceze Courier des Balkans: Mafia Shqiptare, kushëriri i ish-ministrit te Brendshëm është arrestuar në Itali.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 19.10.2017, 22:17  | T.E. | 711 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« Han në Shkup, Zaev në Beograd, mbledhja e Strumicës » Çfarë po "zihet" në kazanin e Maqedonisë?
Bekim Jashari në Zajaz: Ali vëlla, jemi në rrugë të mbarë
Eli Fara në këtë foto e le shumë mbrapa vajzën e saj Marinën! (Foto)
Shyhrete Behluli dhe Gold Ag përsëri në duet (Foto/Video)
Kjo është reja e Ardit Gjebreas (Foto)
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.