« Han në Shkup, Zaev në Beograd, mbledhja e Strumicës » Çfarë po "zihet" në kazanin e Maqedonisë?
Bexheti: Ligji i gjuhës shqipe hap pozitiv por jo përfundimtar
« Analizë » Çereki i qytetarëve të Maqedonisë janë anëtar të VMRO-së, LSDM-së dhe BDI-së
« Analizë » "Dy fytyrat e Zaevit"
KSHZ-ja deri tani refuzoi gjashtë ankesa nga VMRO
133919006.jpg

Shkup, 19 tetor - Komisioni shtetëror i zgjedhjeve (KSHZ) deri tani refuzoi gjashtë ankesa të parashtruara nga VMRO-DPMNE-ja dhe koalicioni. Edhe tre ankesa filloi t'i shqyrtojë, por nuk kanë përfunduar. Pritet të arrijnë dëshmitarë dhe materiali zgjedhor.

"Tani po shqyrtohet edhe një, i dhjeti në këtë moment është në vijim. Mbeten edhe 32 ankesa, të cilat ende as që kanë filluar të shqyrtohen, informoi zëdhënësja e KSHZ-së", Ljupka Guguçevska.

Sipas saj, nga gjithsej 46 ankesa të parashtruara, VMRO-DPMNE-ja dhe koalicioni kanë tërhequr katër, tre para fillimit të seancës së KSHZ-së dhe një gjatë seancës.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 19.10.2017, 22:02  | T.E. | 668 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« Han në Shkup, Zaev në Beograd, mbledhja e Strumicës » Çfarë po "zihet" në kazanin e Maqedonisë?
Bekim Jashari në Zajaz: Ali vëlla, jemi në rrugë të mbarë
Eli Fara në këtë foto e le shumë mbrapa vajzën e saj Marinën! (Foto)
Shyhrete Behluli dhe Gold Ag përsëri në duet (Foto/Video)
Kjo është reja e Ardit Gjebreas (Foto)
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.