« Han në Shkup, Zaev në Beograd, mbledhja e Strumicës » Çfarë po "zihet" në kazanin e Maqedonisë?
Bexheti: Ligji i gjuhës shqipe hap pozitiv por jo përfundimtar
« Analizë » Çereki i qytetarëve të Maqedonisë janë anëtar të VMRO-së, LSDM-së dhe BDI-së
« Analizë » "Dy fytyrat e Zaevit"
Akuzë për kundërvajtje ndaj Konevskit, përdor dritat policore në makinën e tij (Foto)
Politiko-Konevski-780x439.jpg

Shkup, 20 tetor - MPB ka ngritur akuzë për kundërvajtje ndaj ish-kryetarit të Komunës së Aerodromit, Ivica Konevski, i cili u ndalua nga policia rrugore pasi në pjesën e parme të makinës së tij ka pasur të vendosura drita të ngjashme me të policisë.

Policia dje gjatë kontrollës i ka larguar dritat nga makina, ndërsa kundër Konevskit është ngritur akuzë për kundërvajtje, përcjell Telegrafi Maqedoni. Përdorimi i dritave të veçanta dhe me zë të veçantë mund të bëhet vetëm tek makinat të cilat shoqërohen nga policia, makina të qeverisë, si dhe makinat me përparësi kalimi.

Këto rregulla mund t’i përdorin edhe përfaqësues të Prokurorisë Publike, gjatë kryerjes së kontrolleve, Policisë Financiare, Drejtorisë së Doganave, Ministrisë së Drejtësisë dhe tjera.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 20.10.2017, 14:16  | Xh.I. | 1,436 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« Han në Shkup, Zaev në Beograd, mbledhja e Strumicës » Çfarë po "zihet" në kazanin e Maqedonisë?
Bekim Jashari në Zajaz: Ali vëlla, jemi në rrugë të mbarë
Eli Fara në këtë foto e le shumë mbrapa vajzën e saj Marinën! (Foto)
Shyhrete Behluli dhe Gold Ag përsëri në duet (Foto/Video)
Kjo është reja e Ardit Gjebreas (Foto)
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.