« Han në Shkup, Zaev në Beograd, mbledhja e Strumicës » Çfarë po "zihet" në kazanin e Maqedonisë?
Bexheti: Ligji i gjuhës shqipe hap pozitiv por jo përfundimtar
« Analizë » Çereki i qytetarëve të Maqedonisë janë anëtar të VMRO-së, LSDM-së dhe BDI-së
« Analizë » "Dy fytyrat e Zaevit"
Plaçkiten një kasino dhe një barnatore në Shkup
101337779.jpg

Shkup, 20 tetor - Persona të armatosur dhe të maskuar mbrëmë kanë plaçkitur një barnatore dhe një kasino në bulevardin "Aradhat partizane" në Shkup, kumtoi MPB-ja.

S.S (30) mbrëmë në ora 19:25 në SPB-Shkup ka denoncuar se në bul. "Aradhat partizane" në barnatoren "Eurofarm" një person i armatosur me pistoletë ka kryer plaçkitje, me ç'rast ka marrë rreth 32.000 denarë. Policia ndërmerr masa për ndriçimin e rastit.  

Diçka më vonë, në orën 21;45 në SPB-Shkup ka arritur denoncim se në rr. "Aradhat partizane" në kasino "Astra" tre persona të maskuar dhe të armatosur me armë zjarri kanë kryer plaçkitje mbi të punësuarit në kasino, me ç'rast janë marrë rreth 181.500 denarë, ndërsa autorët e kanë braktisur vendin e ngjarjes. Policia po ndërmerr masa për ndriçimin e rastit. 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 20.10.2017, 14:46  | Z.H. | 642 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« Han në Shkup, Zaev në Beograd, mbledhja e Strumicës » Çfarë po "zihet" në kazanin e Maqedonisë?
Bekim Jashari në Zajaz: Ali vëlla, jemi në rrugë të mbarë
Eli Fara në këtë foto e le shumë mbrapa vajzën e saj Marinën! (Foto)
Shyhrete Behluli dhe Gold Ag përsëri në duet (Foto/Video)
Kjo është reja e Ardit Gjebreas (Foto)
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.