Zaev: Modeli për të ardhmen fillon me respektimin e të gjithëve
Anëtarësimi i shpejt i Serbisë në BE, "cunami" për Maqedoninë dhe rajonin
Flamuri i Kosovës me emër të Greqisë, kështu mësojnë nxënësit shqiptarë në Maqedoni
Brukseli me kritikat e para për qeverinë e re
Mësohet çmimi i telefonit BlackBerry Motion
BLACK_6.jpg

BlackBerry këtë vit po tenton të kthehet me një sërë telefonash të ri në treg, të cilët zgjojnë kureshtjen e adhuruesve të këtyre pajisjeve.

Deri më tash kemi parë tre telefona të ri - Keyone, Aurora dhe BlackBerry Motion. BlackBerry Motion kushton rreth 460 dollarë në rajonin e Lindjes së Mesme ku edhe ka debutuar, ndërsa tash janë bërë të ditur edhe çmimet për Evropë.

Çmimi i pajisjes në Britani është 399 funta, derisa në Holandë dhe pjesën tjetër të Evropës shitet me çmim prej 469 eurosh, transmeton KosovaPress.

Telefoni vjen në variant me ngjyrë të zezë, 4GB RAM, 32GB hapësirë të brendshme, procesor  Snapdragon 625 dhe bateri 4000mAh. Pajisja ka sistem operativ Android 7.1, por BlackBerry ka përmirësuar telefonin sa i përket anës së sigurisë.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 20.10.2017, 16:34  | L.E. | 620 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Rrihet deri në vdekje një person në Maqedoni pas një zënke për telefonin celular 
Ndihma për shpirtin e atdhetarit të mbuluar me flamurin kuq e zi, duhet të jetë ndihmë për sakrificat e tij
Anëtarësimi i shpejt i Serbisë në BE, "cunami" për Maqedoninë dhe rajonin
« E fundit: » PSP zbulon 35 llogari bankare të Nikolla Gruevskit
Gjendet një trup i pajetë në Gërçec
 

 


Loading...
MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.