« Han në Shkup, Zaev në Beograd, mbledhja e Strumicës » Çfarë po "zihet" në kazanin e Maqedonisë?
Bexheti: Ligji i gjuhës shqipe hap pozitiv por jo përfundimtar
« Analizë » Çereki i qytetarëve të Maqedonisë janë anëtar të VMRO-së, LSDM-së dhe BDI-së
« Analizë » "Dy fytyrat e Zaevit"
VMRO kërkon referendum për marrëveshjen me Bullgarinë
vmro_29.jpg

Shkup, 20 tetor - Në seancën e fundit të komitetit qendrorë të VMRO është sjellë vendim që grupi parlamentar të dorëzojë në parlament propozimin për organizimin e referendumit qytetarë që të sqarohet marrëveshja për fqinjësi të mirë e nënshkruar nga qeveria e drejtuar prej Zoran Zaev dhe ajo bullgare, transmeton Zhurnal.mk

"Qeveria e LSDM është jo transparente në marrëveshjen e nënshkruar për fqinjësi të mirë me Bullgarinë e që nuk balancon raportet që i ka ndaj qytetarëve karshi asaj anës bullgare", ka thënë në konferencë Trajce Dimkov nga VMRO.

Ai ka shtuar se partia kërkon që populli të miratojë marrëveshjen para se parlamenti të ratifikojë atë.

"Duke parë rëndësinë e madhe që ka kjo marrëveshje, hapat deri tek ajo janë bërë të gabueshëm nga ana e Maqedonisë dhe pasojat do jenë të gjata të cilat nuk mund të kalojnë lehtë, demokratike është që për këtë të deklarohen dhe qytetarët që marrëveshja të jetë valide", ka thënë Dimkov.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 20.10.2017, 18:41  | T.E. | 1,119 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« Han në Shkup, Zaev në Beograd, mbledhja e Strumicës » Çfarë po "zihet" në kazanin e Maqedonisë?
Bekim Jashari në Zajaz: Ali vëlla, jemi në rrugë të mbarë
Eli Fara në këtë foto e le shumë mbrapa vajzën e saj Marinën! (Foto)
Shyhrete Behluli dhe Gold Ag përsëri në duet (Foto/Video)
Kjo është reja e Ardit Gjebreas (Foto)
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.