Zaev: Modeli për të ardhmen fillon me respektimin e të gjithëve
Anëtarësimi i shpejt i Serbisë në BE, "cunami" për Maqedoninë dhe rajonin
Flamuri i Kosovës me emër të Greqisë, kështu mësojnë nxënësit shqiptarë në Maqedoni
Brukseli me kritikat e para për qeverinë e re
Manevski: Mandati i PSP-së për ngritje padi ka mbaruar
mm_28.jpg

Shkup, 20 tetor - Mandati i prokurorisë speciale për vazhdim të hetimeve dhe ngritjes së padive ka mbaruar më 31 korrik të këtij viti, kështu vlerëson ish ministri i drejtësisë Mihajlo Manevski në intervistën e tij të fundit, transmeton Zhurnal.mk

Ai është decid se ka pasur afat prej 18 muajve nga marja e lëndëve deri tek procedurat dhe ai afat tashmë ka mbaruar pasiqë nuk ka mandat.

"Kur ju bëhet kjo pyetje prokuroreve ato thonë se ky problem do të zgjidhet, si do të zgjidhet, cfarë do të bëhet me materialet tjera për të cilat nuk mund të ngriten padi, kjo prokurori po shkel kushtetutën dhe ligjet, edhe prokuroret speciale që japin urdhër për bastisje keqpërdorin pozitën e tyre", ka thënë kështu Manevski.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 20.10.2017, 19:06  | T.E. | 1,211 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Rrihet deri në vdekje një person në Maqedoni pas një zënke për telefonin celular 
Ndihma për shpirtin e atdhetarit të mbuluar me flamurin kuq e zi, duhet të jetë ndihmë për sakrificat e tij
Anëtarësimi i shpejt i Serbisë në BE, "cunami" për Maqedoninë dhe rajonin
« E fundit: » PSP zbulon 35 llogari bankare të Nikolla Gruevskit
Gjendet një trup i pajetë në Gërçec
 

 


Loading...
MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.