Zaev: Modeli për të ardhmen fillon me respektimin e të gjithëve
Anëtarësimi i shpejt i Serbisë në BE, "cunami" për Maqedoninë dhe rajonin
Flamuri i Kosovës me emër të Greqisë, kështu mësojnë nxënësit shqiptarë në Maqedoni
Brukseli me kritikat e para për qeverinë e re
"Zeqa i abisë" humbi betejen me votuesit shqiptar, shpetim kërkon me reklama "shkinisht"
2255.jpg

Shkup, 20 tetor - Kandidati i Lëvizjes BESA për kreun e komunës së Çairit, Zeqirija Ibrahimi pasi që në rrethinë e parë të zgjedhjeve lokale e humbi betejen midis votuesve shqiptarë nga kandidati i BDI-së, Visar Ganiu me një epërsi shumë të madhe në vota, tanimë në prag të rrethitë të dytë të zgjedhjeve lokale, flitet se ka filluar të trokasë nëpër dyert e maqedonasve për të marrë ndonjë votë me tepër e jo për të fituar zgjedhjet.

Ai deri dje akuzonte, Ganiun se po e mbështet LSDM-ja dhe se ai i ka votat e pastërta shqiptare. Ndërsa veprimi i tij i fundit bije ndesh me këto deklarime. 

Qytetarë të Çairit, të cilët kandidatin e BESëS, e quajn "Zeqa i abisë" thonë se ai po troket në do derë të maqedonsve duke ju kërkuar votën por në shumicën e rasteve nuk i hapet dera dhe refuzohet prezentimi i tij. Ai madje sipas tyre është braktisur edhe nga bashkëpartiakët e tij të cilët nuk e shoqërojnë në aktivitetet e tij.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 20.10.2017, 22:37  | D.J. | 6,105 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Rrihet deri në vdekje një person në Maqedoni pas një zënke për telefonin celular 
Ndihma për shpirtin e atdhetarit të mbuluar me flamurin kuq e zi, duhet të jetë ndihmë për sakrificat e tij
Anëtarësimi i shpejt i Serbisë në BE, "cunami" për Maqedoninë dhe rajonin
« E fundit: » PSP zbulon 35 llogari bankare të Nikolla Gruevskit
Gjendet një trup i pajetë në Gërçec
 

 


Loading...
MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.