Zaev: Modeli për të ardhmen fillon me respektimin e të gjithëve
Anëtarësimi i shpejt i Serbisë në BE, "cunami" për Maqedoninë dhe rajonin
Flamuri i Kosovës me emër të Greqisë, kështu mësojnë nxënësit shqiptarë në Maqedoni
Brukseli me kritikat e para për qeverinë e re
Asamble e përgjithshme e inxhinierëve evropianë në Shkup
133921930.jpg

Shkup, 21 tetor - Shkupi sot është organizator i Asamblesë së 14-të të përgjithshme të Asociacionit evropian të odave inxhiniere (ECEC).

Kuvendi e organizon Odën e arkitektëve dhe inxhinierëve të autorizuar, ndërsa patronat është presidenti i Republikës së Maqedonisë, Gjorge Ivanov.

Në Asamblenë e përgjithshme do të jenë të pranishëm presidentët e të gjitha odave inxhiniere evropiane.

Organizatorët paralajmërojnë fjalim, të presidentit Ivanov, deklarata të kryetarit të Asociacionit evropian të odave inxhiniere Çërtomir Remec dhe kryetarit të Odës së arkitektëve dhe inxhinierëve të autorizuar të Maqedonisë, Mile Dimitrievski, si dhe prania e ministrit pa portofol, i angazhuar për përmirësimin e klimës investuese për ndërmarrjet vendore Zoran Shapuriq.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 21.10.2017, 11:58  | T.E. | 512 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Rrihet deri në vdekje një person në Maqedoni pas një zënke për telefonin celular 
Ndihma për shpirtin e atdhetarit të mbuluar me flamurin kuq e zi, duhet të jetë ndihmë për sakrificat e tij
Anëtarësimi i shpejt i Serbisë në BE, "cunami" për Maqedoninë dhe rajonin
« E fundit: » PSP zbulon 35 llogari bankare të Nikolla Gruevskit
Gjendet një trup i pajetë në Gërçec
 

 


Loading...
MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.