« Han në Shkup, Zaev në Beograd, mbledhja e Strumicës » Çfarë po "zihet" në kazanin e Maqedonisë?
Bexheti: Ligji i gjuhës shqipe hap pozitiv por jo përfundimtar
« Analizë » Çereki i qytetarëve të Maqedonisë janë anëtar të VMRO-së, LSDM-së dhe BDI-së
« Analizë » "Dy fytyrat e Zaevit"
Depozitat në shtator janë zvogëluar për 0,5%, në nivel vjetor janë rritur për gjashtë për qind
132621316.jpg

Shkup, 21 tetor - Depozitat e përgjithshme në bankat në muajin shtator shënojnë ulje prej 0,5%, por në nivel vjetor është evidentuar rritje prej gjashtë për qind, kumtoi BPRM-ja.

Në shtator, depozitat e përgjithshme të sektorit korporativ janë zvogëluar për 4,4% me kontribut të barabartë të depozitave në denarë dhe devizor. Në bazë vjetore, ndërkaq, ka rritje prej 5,6%, e cila rrjedh nga rritja e depozitave në denarë.

Te depozitat në amvisëri është evidentuar rritje mujor prej 0,8% dhe rrije vjetore prej 5,6%, e cila në pjesën më të madhe rrjedh nga rritja e parave të depozituara dhe depozitave afatshkurta në valutë të huaj.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 21.10.2017, 12:06  | T.E. | 619 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« Han në Shkup, Zaev në Beograd, mbledhja e Strumicës » Çfarë po "zihet" në kazanin e Maqedonisë?
Bekim Jashari në Zajaz: Ali vëlla, jemi në rrugë të mbarë
Eli Fara në këtë foto e le shumë mbrapa vajzën e saj Marinën! (Foto)
Shyhrete Behluli dhe Gold Ag përsëri në duet (Foto/Video)
Kjo është reja e Ardit Gjebreas (Foto)
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.