« Han në Shkup, Zaev në Beograd, mbledhja e Strumicës » Çfarë po "zihet" në kazanin e Maqedonisë?
Bexheti: Ligji i gjuhës shqipe hap pozitiv por jo përfundimtar
« Analizë » Çereki i qytetarëve të Maqedonisë janë anëtar të VMRO-së, LSDM-së dhe BDI-së
« Analizë » "Dy fytyrat e Zaevit"
Zaev edhe me Lupço Gjorgjevskin në koalicion në rrethin e dytë të zgjedhjeve lokale
919B.jpg

Shkup, 21 tetor - Kryeministri dhe lideri i LSDM-së, Zoran Zaev nga qyteti i Shtipit ka deklaruar se në rrethinë e dytë të zgjedhjeve lokale koalicionit të LSDM-së i është bashkuar edhe VMRO-Partia Popullore e ish-kreut të VMRO-DPMNE-së dhe ish-kryeministrit Lupço Gjorgjevski, njofton Zhurnal.mk

"Ajo që është risi plotësuese në rrethin e dytë është se ne jemi në koalicion me VMRO-Partinë Popullore, së bashku me ne është Nikolla Tasev, anëtar i Komitetit ekzekutiv të VMRO Partisë Popullore. Koalicioni është verifikuar në nivel qendror dhe së bashku jemi në këtë koalicion", tha Zaev.

Ai pret që me këtë mbështetje të shtohet numri i votave për koalicionin e udhëhequr nga LSDM-ja.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 21.10.2017, 17:27  | D.J. | 2,609 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« Han në Shkup, Zaev në Beograd, mbledhja e Strumicës » Çfarë po "zihet" në kazanin e Maqedonisë?
Bekim Jashari në Zajaz: Ali vëlla, jemi në rrugë të mbarë
Eli Fara në këtë foto e le shumë mbrapa vajzën e saj Marinën! (Foto)
Shyhrete Behluli dhe Gold Ag përsëri në duet (Foto/Video)
Kjo është reja e Ardit Gjebreas (Foto)
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.