Zaev: Modeli për të ardhmen fillon me respektimin e të gjithëve
Anëtarësimi i shpejt i Serbisë në BE, "cunami" për Maqedoninë dhe rajonin
Flamuri i Kosovës me emër të Greqisë, kështu mësojnë nxënësit shqiptarë në Maqedoni
Brukseli me kritikat e para për qeverinë e re
Zaev: Nuk e kam të lehtë të shoh kandidatin e ASH bashkë me VMRO-në
zz_22.jpg

Shkup, 22 tetor - I pyetur nga gazetarët se si e komenton deklaratën e përfaqësuesve të Lëvizjes Besa drejtuar LSDM-së që të përmbahet anësh nga votuesit shqiptarë, lideri i LSDM Zoran Zaev ka thënë se koalicionin e tyre e kanë bërë para kampanjës zgjedhore, transmeton Zhurnal.mk

"Ne kemi partner koalicioni, koalicionin e kemi bërë para kampanjës zgjedhore dhe me ndershmëri jemi prezantuar bashkë me BDI-në. Ne jemi të qartë se secili nuk mund të pajtohet me qëndrimet tona, nuk e kam të lehtë të shoh për shembull kandidatin e ASH bashkë me atë të VMRO-së. Ose Besa qëndroi në opozitë, ato mund të ishin pjesë e pushtetit por vendosën të qëndrojnë në opozitë, apsolutisht kam mirëkuptim se pse bëhen koalicione në nivel lokal", ka thënë Zaev.

Lidhur me deklaratën e mbrëmshme të Nikolla Gruevskit se zgjedhjet kanë qenë jo të rregullta ai tha se zgjedhjet kanë qenë të pastra si kristal, të lira dhe me incidente të izoluara duke shtuar se këtë e kanë vërtetuar edhe institucionet ndërkombëtare.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 22.10.2017, 18:26  | T.E. | 12,433 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Rrihet deri në vdekje një person në Maqedoni pas një zënke për telefonin celular 
Ndihma për shpirtin e atdhetarit të mbuluar me flamurin kuq e zi, duhet të jetë ndihmë për sakrificat e tij
Anëtarësimi i shpejt i Serbisë në BE, "cunami" për Maqedoninë dhe rajonin
« E fundit: » PSP zbulon 35 llogari bankare të Nikolla Gruevskit
Gjendet një trup i pajetë në Gërçec
 

 


Loading...
MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.