Zaev: Modeli për të ardhmen fillon me respektimin e të gjithëve
Anëtarësimi i shpejt i Serbisë në BE, "cunami" për Maqedoninë dhe rajonin
Flamuri i Kosovës me emër të Greqisë, kështu mësojnë nxënësit shqiptarë në Maqedoni
Brukseli me kritikat e para për qeverinë e re
Ivanov uron qytetarët për ditën e Luftës Revolucionare Maqedonase
Ivanov-pretsedatel_1.jpg

Shkup, 23 tetor -  Presidenti i Republikës së Maqedonisë Gjorgje Ivanov dërgoi urime për qytetarët për 23 Tetorin, si ditë e Luftës Revolucionare të Maqedonisë, në të cilën theksohet se ky kremtim i kësaj feste është simbol i betejës shumë shekullore i popullit maqedonas për liri, shtet dhe mëvetësi, transmeton Zhurnal.

“Rrënjët e luftës revolucionare maqedonase me formimin e Organizatës Revolucionare Maqedonase, më 23 Tetor në vitin  1983, kur gjashtë maqedonas i bashkoi një vision që të përmbushin ëndrrën shekullore, Maqedoni të lirë.Rruga për liri është përmbushur me sfida, por  forcën e gjetën për të vazhduar  dhe ballafaquar para vështirësive në idealin e tyre”.

 Ivanov më tej thekson, se përgjegjësia jonë është që tju japim respekt luftëtarëve tonë për liri dhe pamvarësi, dhe të ndjekim rrugën e tyre.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 23.10.2017, 10:51  | I.XH | 647 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Rrihet deri në vdekje një person në Maqedoni pas një zënke për telefonin celular 
Ndihma për shpirtin e atdhetarit të mbuluar me flamurin kuq e zi, duhet të jetë ndihmë për sakrificat e tij
Anëtarësimi i shpejt i Serbisë në BE, "cunami" për Maqedoninë dhe rajonin
« E fundit: » PSP zbulon 35 llogari bankare të Nikolla Gruevskit
Gjendet një trup i pajetë në Gërçec
 

 


Loading...
MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.