« Analizë » Opozita e shqiptare "flet" vetëm me heshtje?!
Zaev: Nuk do ketë rekonstruim të qeverisë
Shkupi thyen rekordin për ndotjen e ajrit
Zaevi i drejtohet Ramës në shqip “Faleminderit Edi”
Fillon pregaditja e shitjes vjetore të duhanit
duhan_6.jpg

Shkup, 15 nëntor - Në këtë vitë 9 ndërmarrje lidhën marrëveshje për blerje me duhanxhinjët. Sipas ligjit starti i blerjes mund të fillon nga 15 Nëntori ose deri më 15 Dhjetor, me kushtin që më herët Ministria e Bujqësisë te jau japë mostrat për klasën e duhanit,transmeton Zhurnal.

Sipas marrëveshjeve të paraqitura nga 9 monopolet për vjelje në 2017, pritet që të blehen nga 24.000 deri më 25.000 ton duhan.

Duhanxhinjët prap potencojnë se do të ketë më pak të vjela, dhe mendojnë se kërkesa e madhe do të ju jepë edhe çmim më të madh të blerjes, dhe çmim real për klasat.

A do të ketë prapë garë edhe në këtë vit që kush do të blejë më shumë qysh prej në fillim, kur oficialisht do të fillon që nga 15 Nëntori ose deri më 15 dhjetor, ende nuk është e ditur, por edhe nuk dihet sa do të jetë çmimi për një kilogram. Para këtij viti ishte 14 denarë më shumë nga viti 2016, ndërsa ishte 196 për një kilogram.

 

Loading...
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 15.11.2017, 20:22  | T.E. | 560 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Zaevi i drejtohet Ramës në shqip “Faleminderit Edi”
Bastisje në shtëpinë e  Elizabeta Kançeska Milevska
800 milion franga të vjedhura së shpejti kthehen në Maqedoni, thotë Ibrahimovski
Ndodh edhe kjo: Përplasen në xhirime Mahmut Ferati dhe Shaqir Cërvadiku (Video)
E enjtja e ardhshme ditë jopune
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.