« Analizë » Opozita e shqiptare "flet" vetëm me heshtje?!
Zaev: Nuk do ketë rekonstruim të qeverisë
Shkupi thyen rekordin për ndotjen e ajrit
Zaevi i drejtohet Ramës në shqip “Faleminderit Edi”
Padi penale kundër tre personave për shitje të drogës
droga_5.jpg

Shkup, 16 nëntor- Policia e Shtipit ngriti padi penale kundër S.S  (22) nga Kumanova, D.D (23) nga fshati Kuçiçino, komuna Çeshinovë Obleshevë dhe T.Š (21) nga Velesi, tre me qëndrim të përkohshëm në Shtip, për shkak të dyshimit se ata kanë kryer vepër penale "prodhim të paautorizuar dhe lëshim për qarkullim të drogave narkotike, substancave psikotrope dhe prekursorë".

Sipas MPB-së, pasi paraprakisht janë dakorduar në mënyrë të paautorizuar të blejnë një sasie më të madhe të drogës marijuanë, pardje (14.11) S.S dhe D.D me automjet udhëtimi "Volksfagen Vento" me targa të Shtipit, i drejtuar nga I.V (29) nga Shtipi, është nisur për në Kumanovë. Atje prej një personi të panjohur kanë blerë sasi më të madhe të drogës marijuanë, pas ç'ka e kanë transportuar marijuanën në Shtip, gjegjësisht në një shtëpi në rr. "Sutjeska" ku me qira ka qëndruar i denoncuari i tretë T.SH.

Gjykatësi në procedurë paraprake të denoncuarve u caktoi masën paraburgim në kohëzgjatje prej 30 ditëve. 

 

Loading...
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 16.11.2017, 13:30  | L.E. | 1,604 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Zaevi i drejtohet Ramës në shqip “Faleminderit Edi”
Bastisje në shtëpinë e  Elizabeta Kançeska Milevska
800 milion franga të vjedhura së shpejti kthehen në Maqedoni, thotë Ibrahimovski
Ndodh edhe kjo: Përplasen në xhirime Mahmut Ferati dhe Shaqir Cërvadiku (Video)
E enjtja e ardhshme ditë jopune
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.