« INSIDE » Shteti pa mekanizma për mbrojtje nga kriminaliteti në rrjetet sociale!?
Emri, në pritje të propozimit të Nimicit
Arsllani: Mbetet enigmë se si do të zgjidhet çështja e emrit të Maqedonisë
« Analizë » Opozita e shqiptare "flet" vetëm me heshtje?!
Zvogëlohet puna e punëtorëve të ndërtimit jashtë Maqedonisë
mkk_3.jpg

Shkup, 16 nëntor- Në periudhën janar - shtator të këtij viti vlera e përgjithshme e punëve të deritanishme ndërtimore arrin 2.303.553.000 denarë, që është për 16,6 për qind më pak në krahasim me periudhën e njëjtë të vitit paraprak, publikoi sot Enti Shtetëror i Statistikës.

Në nëntë muajt e parë të sivjetëm, operativa ndërtimore nga Maqedonia jashtë vendit ka kryer punë ndërtimore në vlerë të përgjithshme prej 1. 237. 687.000 denarësh, që është për 38,8 për qind më pak në krahasim me periudhën e njëjtë nga viti paraprak. Në atë periudhë është vërejtur vëllim i rritur i punëve të kryera ndërtimore në Holandë.

 

 

 

Loading...
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 16.11.2017, 14:48  | L.E. | 874 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Policia çeke arreston katër shtetas të Maqedonisë: Kishin me vete drogë, armë dhe para
Peshevski: Kariera ime politike ka përfunduar
Përplasen keq Mahmut Ferati me Shqir Cerrvadikun
Patenta e cila shkatëron mjegullën për 15 minuta për 18 vite qëndron në sirtar, qytetet po mbyten nga smogu!
Zaev para vendimit: Filipçe ose Kostov, cili do jetë ministri i ri i shëndetësisë!?
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.